STYLE
Funktioner:
- Lige, pladsbesparende trappe med trin og gelænder lavet af massivt træ
- Moderne og ligetil look, der passer til enhver møbelstil
- Massivt trætrin i bøg eller bejdset til et mørkere valnøddelook
- Metaldele pulverlakeret i sort, grå eller hvid
- Maksimal gulvhøjde: 327,6 cm
Mærke: Minka (AT)
Leveringstid: 2-3 uger
Prisinterval: 1.100,00 € til 1.600,00 €
Beskrivelse:
Style’s lige, pladsbesparende trappe imponerer med sine trin af høj kvalitet og det matchende gelænder af massivt træ. Disse føles ikke kun behagelige, men sikrer også sikker opstigning og nedstigning. Sammen med stålelementerne og rækværket med rustfri stålbjælker er resultatet et moderne og lineært udseende, der komplementerer enhver møbelstil.
Fleksibelt design:
Trinene på Style-trappen, der sparer plads, fås i to forskellige trætoner: bøg og valnød. Metaldelene er dækket med en fint tekstureret pulvercoating og kan bestilles i sort, grå eller hvid. Dette giver dig mulighed for at kombinere træ- og metalelementerne, som du ønsker, og skabe et unikt udseende til dit hjem.
Bæredygtig anvendelse:
De lige trin på Styles centrale skinnetrappe føles ikke kun af høj kvalitet, men er også meget behagelige at gå på. Takket være den stabile konstruktion og brugen af holdbare materialer vil det være en sand fornøjelse at gå op ad trapper, og du vil ikke undvære disse trapper.
| Anvendelsesområde | Interiør |
|---|---|
| Fastgørelse | Loft |
| Henrettelse | Lige |
| Material Stufen | Bøg, Bøg – Valnød |
| Rækværkstænger | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Midterbjælke | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Lavere akkorder | Rustfrit stål |
| Gelænder | Lakeret bøg eller bejdset og lakeret bøg til valnød |
| Farbe Konstruktion | Grå, Hvid, Sort |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trin op til 304,2 cm, 13 trin op til 327,6 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 327,6 cm |
| Deckenöffnung | 196 x 75 cm |
| Treppengeländer | Enkeltsidet, To-sidet |
| Hældningshøjde pr. trin | 17,2-23,4 cm |
| Dybde af optræden | 16,3 cm |
| Stufenbreite | 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 70 cm |
| Trinstyrke | 3,5 cm |
| Håndtagsdiameter | 4 cm |
| Gelænderhøjde | 100 cm |
| Lastekapacitet | 800 kg / trappe 200 kg / trin |
Realisationer
- Realisation Raumspartreppe Style
- Realisation Style
- Realizácia Style Bratislava_4
- Realizácia Style Bratislava_6
- Realizácia Style Bratislava_1
- Style Montované schody
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 7
- Realisation Minka Style
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 6
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 5
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 4
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 2
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 3
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
































































































