STYLE
Ominaisuudet:
- Suora, tilaa säästävä portaikko, jossa on askelmat ja käsijode, jotka on tehty massiivipuusta
- Moderni ja suora ilme, joka sopii mihin tahansa huonekalutyyliin
- Massiivipuu astuu pyökkiksi tai värjäytyneeksi tummemmaksi pähkinäksi
- Metalliosat, jotka on jauhemaalattu mustaksi, harmaaksi tai valkoiseksi
- Suurin lattiakorkeus: 327,6 cm
Brändi: Minka (AT)
Toimitusaika: 2–3 viikkoa
Hintaluokka: 1.100,00 € - 1.600,00 €
Kuvaus:
Style-tyylinen suora tilaa säästävä portaikko tekee vaikutuksen laadukkailla portaillaan ja siihen sopivalla massiivipuukaiteellaan. Nämä eivät ainoastaan tunnu mukavilta, vaan takaavat myös turvallisen nousun ja laskun. Teräselementtien ja ruostumattomasta teräksestä valmistetun palkin kaiteen kanssa tuloksena on moderni ja lineaarinen ilme, joka sopii mihin tahansa kalustetyyliin.
Joustava suunnittelu:
Style-tilaa säästävien portaikojen portaat ovat saatavilla kahdessa eri puusävyssä: pyökki ja saksanpähkinä. Metalliosat on päällystetty hienosti teksturoidulla jauhemaalauksella ja ne voidaan tilata mustana, harmaana tai valkoisena. Tämä mahdollistaa puu- ja metallielementtien yhdistämisen haluamallasi tavalla ja yksilöllisen ilmeen luomisen kotiisi.
Kestävä käyttö:
Style-tyylisen keskiraideportaikon suorat portaat eivät tunnu vain laadukkailta, vaan ovat myös erittäin miellyttäviä kävellä. Vakaan rakenteen ja kestävien materiaalien ansiosta portaiden kiipeäminen on todellinen ilo, etkä halua olla ilman näitä portaita.
| Soveltamisalaisuus | Sisätilat |
|---|---|
| Kiinnitys | Katto |
| Teloitus | Suora |
| Material Stufen | Pyökki, Pyökki – Saksanpähkinä |
| Kaidetankot | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Keskisparri | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Alemmat soinnut | Ruostumaton teräs |
| Kaide | Lakattu pyökki tai värjätty ja lakattu pyökki pähkinäpähkinäksi |
| Farbe Konstruktion | Harmaa, Musta, Valkoinen |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 askelmaa 304,2 cm, 13 askelta 327,6 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 327,6 cm |
| Deckenöffnung | 196 x 75 cm |
| Treppengeländer | Kaksipuolinen, Yksipuolinen |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 17,2–23,4 cm |
| Suorituskyvyn syvyys | 16,3 cm |
| Stufenbreite | 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 70 cm |
| Askeleen voimakkuus | 3,5 cm |
| Käsijohteen halkaisija | 4 cm |
| Kaiteen korkeus | 100 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 800 kg / portaat 200 kg / askel |
Oivallukset
- Realisation Raumspartreppe Style
- Realisation Style
- Realizácia Style Bratislava_4
- Realizácia Style Bratislava_6
- Realizácia Style Bratislava_1
- Style Montované schody
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 7
- Realisation Minka Style
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 6
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 5
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 4
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 2
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 3
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
































































































