VIENNA
Ominaisuudet:
- Puiset portaat, joita voi kävellä toiselta puolelta, sekä suorat palkkikaiteet luovat yksinkertaisen ilmeen
- Massiiviset pyökkipuun tehdyt portaat
- Kantavat osat ja kaiteet musta, harmaa tai valkoinen jauhemaalattu
- Mukava käsijode, valmistettu korkealaatuisesta PVC:stä
- Suurin lattiakorkeus: 316,4 cm
Brändi: Minka (AT)
Toimitusaika: 2–3 viikkoa
Hintaluokka: 900,00 € - 1.300,00 €
Kuvaus:
Yksipuolisilla portaillaan Wienin tilaa säästävä portaikko on todellinen tilansäästö. Vaikka tilaa olisi vähän, tämä malli voidaan asentaa ja käyttää. Vakaan palkkikaiteen ja PVC-käsikaiteen ansiosta pääset varmasti seuraavalle kerrokselle turvallisesti, vaikka kaltevuus on jyrkempää.
Joustava suunnittelu:
Wienin portaat on tehty massiivisesta pyökkipuusta. Tämä on varustettu laadukkaalla lakalla, joka antaa materiaalille lievän kiillon. Metalliosiin voit valita värin kolmesta vaihtoehdosta: harmaa, musta tai valkoinen. Korkealaatuisesta PVC:stä valmistettu kaide toimitetaan samanvärisenä värinä.
Toinen merkittävä etu Wienin tilaa säästävässä portaikossa on, että sitä voidaan joustavasti kääntää vasemmalle ja oikealle. Tämä tarkoittaa, että sitä voidaan käyttää jopa kaikkein vaikeimmissa rakenteellisissa olosuhteissa.
Kestävä käyttö:
Vaikka Wienin tilaa säästävä portaikko on yksi Minka-brändin edullisimmista malleista, se ei ole lainkaan laadun osalta muita malleja heikompaa. Kaikki metalliosat on pintaviimeistelty jauhemaalauksella, mikä tekee niistä erittäin kestäviä. Mutta 35 mm paksut portaat kestävät myös paljon ja tekevät Wienin tilaa säästävästä portaikosta pitkäaikaisen kumppanin matkalla huipulle.
| Soveltamisalaisuus | Sisätilat |
|---|---|
| Kiinnitys | Katto |
| Teloitus | Suora |
| Material Stufen | Pyökki |
| Kaidetankot | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Keskisparri | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Kaide | PVC-väri harmaa, musta tai valkoinen |
| Farbe Konstruktion | Harmaa, Musta, Valkoinen |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 askelmaa 293,8 cm korkeuteen, 13 askelmaa 316,4 cm:iin |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 316,4 cm |
| Treppengeländer | Kaksipuolinen, Yksipuolinen |
| Deckenöffnung | 142,5 x 63,5 cm |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 17,2–22,6 cm |
| Suorituskyvyn syvyys | 21,0 cm |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Askeleen voimakkuus | 3,5 cm |
| Kaiteen korkeus | 90 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 800 kg / portaat 200 kg / askel |






