TWISTER
Ominaisuudet:
- Sopii pienimpiinkin kattoaukkoihin
- Ainutlaatuinen ulkonäkö porrastettujen teräskaiteiden ansiosta.
- Vahvat samba-portaat, jotka on tehty lakatusta pyökkipuusta
- Pohjakehyksen ja kaiteen metalliosat jauhemaalataan mustaksi, harmaaksi tai valkoiseksi
- Voidaan asentaa suoraksi tai hieman vasemmalle tai oikealle kääntää
- Suurin lattiakorkeus: 316,4 cm
Brändi: Minka (AT)
Toimitusaika: 2–3 viikkoa
Hintaluokka: 800,00 € - 1.200,00 €
Kuvaus:
Minkan Twister on erityisen tilaa säästävä portaikko. Sitä voidaan käyttää myös erittäin pienillä kattoaukkoilla – tämä tekee siitä optimaalisen ratkaisun portaikkoon, erityisesti ullakoiden muunnokseen tai remonttihankkeisiin. Poikkeuksellinen teräskaide tarjoaa ainutlaatuisen ilmeen sekä turvallisen nousun ja laskun.
Joustava suunnittelu:
Keskimmäinen spar-portaikko voidaan asettaa suoraksi tai hieman vasemmalle tai oikealle toiveidesi mukaan. Perusrungon ja kaiteen metalliosat on pintaviimeistelty jauhemaalauksella. Voit valita mustan, harmaan ja valkoisen värien välillä. Twisterin vaikuttavat askelmat on valmistettu massiivisesta pyökkipuusta, joka kimaltelee hieman lakan takia.
Kestävä käyttö:
Pienestä koostaan huolimatta Twisterin tilaa säästävä portaikko mahdollistaa turvallisen kiipeämisen. Pyökkipuusta tehdyt portaat ovat eurooppalaista laatua, ja metalliosat ovat yhtä kestäviä ja kestäviä korkealaatuisen jauhemaalauksen ansiosta. Näin voit nauttia portaistasi todella pitkään ilman, että sinun tarvitsee huolehtia vahingoista.
| Soveltamisalaisuus | Sisätilat |
|---|---|
| Kiinnitys | Katto |
| Teloitus | Suora |
| Material Stufen | Pyökki |
| Kaidetankot | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Keskisparri | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Kaide | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Farbe Konstruktion | Harmaa, Musta, Valkoinen |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 askelmaa 293,8 cm korkeuteen, 13 askelmaa 316,4 cm:iin |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 316,4 cm |
| Treppengeländer | Kaksipuolinen, Yksipuolinen |
| Deckenöffnung | 142,5 x 63,5 cm |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 17,2–22,6 cm |
| Suorituskyvyn syvyys | 21,0 cm |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Askeleen voimakkuus | 3,5 cm |
| Kaiteen korkeus | 90 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 800 kg / portaat 200 kg / askel |
Kokoonpanovideo
Oivallukset
- Hisilicon Balong
- Hisilicon Balong
- Hisilicon Balong


























