TWISTER
Funktioner:
- Egnet til de mindste loftsåbninger
- Unikt udseende takket være trappetrinede gelændere lavet af belagt stål
- Robuste sambatrin lavet af lakeret bøgetræ
- Metaldele af bundrammen og rækværket pulverlakeret i sort, grå eller hvid
- Kan monteres lige eller drejes let til venstre eller højre
- Maksimal gulvhøjde: 316,4 cm
Mærke: Minka (AT)
Leveringstid: 2-3 uger
Prisinterval: 800,00 € til 1.200,00 €
Beskrivelse:
The Twister af Minka er en særlig pladsbesparende trappe. Den kan også bruges med ekstremt små loftsåbninger – det gør den til en optimal trappeløsning, især til ombygning af lofter eller renoveringsprojekter. Det ekstraordinære stålgelænder giver et unikt udseende og sikker op- og nedstigning.
Fleksibelt design:
Den centrale bjælketrappe kan stilles op lige eller drejes let til venstre eller højre, alt efter dine ønsker. De metaldele af grundrammen og rækværket er overfladebehandlet med pulvermaling. Du kan vælge mellem farverne sort, grå og hvid. Twisterens markante trin er lavet af massivt bøgetræ, som skinner svagt på grund af lakken.
Bæredygtig anvendelse:
På trods af sin lille størrelse muliggør Twister-trappen en pladsbesparende trappe sikker opstigning. Trinene lavet af bøgetræ har europæisk kvalitet, og metaldelene er lige så ekstremt robuste og modstandsdygtige på grund af den høje kvalitets pulverlakering. Så du kan nyde dine trapper i meget lang tid uden at bekymre dig om skader.
| Anvendelsesområde | Interiør |
|---|---|
| Fastgørelse | Loft |
| Henrettelse | Lige |
| Material Stufen | Bøg |
| Rækværkstænger | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Midterbjælke | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Gelænder | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Farbe Konstruktion | Grå, Hvid, Sort |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trin op til 293,8 cm, 13 trin op til 316,4 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 316,4 cm |
| Treppengeländer | Enkeltsidet, To-sidet |
| Deckenöffnung | 142,5 x 63,5 cm |
| Hældningshøjde pr. trin | 17,2-22,6 cm |
| Dybde af optræden | 21,0 cm |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Trinstyrke | 3,5 cm |
| Gelænderhøjde | 90 cm |
| Lastekapacitet | 800 kg / trappe 200 kg / trin |
Samlingsvideo
Realisationer
- Hisilicon Balong
- Hisilicon Balong
- Hisilicon Balong


























