TWISTER
Funktioner:
- Lämplig för de minsta taköppningarna
- Unikt utseende tack vare trappstegsreglen av belagt stål
- Robusta sambastegen av lackerad bokträ
- Metalldelar av basramen och räcket pulverlackerades i svart, grått eller vitt
- Kan monteras rakt eller lätt roteras åt vänster eller höger
- Maximal golvhöjd: 316,4 cm
Varumärke: Minka (AT)
Leveranstid: 2-3 veckor
Prisintervall: 800,00 € till 1.200,00 €
Beskrivning:
The Twister av Minka är en särskilt platsbesparande trappa. Den kan också användas med extremt små taköppningar – detta gör den till en optimal trapplösning, särskilt för ombyggnad av vindar eller renoveringsprojekt. Det extraordinära stålräcket ger ett unikt utseende och säker upp- och nedstigning.
Flexibel design:
Den centrala spartrappan kan ställas rakt upp eller lätt vridas åt vänster eller höger, beroende på dina önskemål. Metalldelarna av grundramen och räcket är ytbehandlade med pulverlackering. Du kan välja mellan färgerna svart, grått och vitt. Twisterns slående steg är gjorda av massivt bokträ, som skimrar svagt tack vare lacken.
Hållbar användning:
Trots sin lilla storlek möjliggör Twisters platsbesparande trappa säker klättring. Trappstegen av bokträ har europeisk kvalitet och metalldelarna är lika extremt robusta och motståndskraftiga tack vare den högkvalitativa pulverlackeringen. Så du kan njuta av dina trappor väldigt länge utan att behöva oroa dig för skador.
| Tillämpningsområde | Interiör |
|---|---|
| Fästning | Tak |
| Avrättning | Rakt fram |
| Material Stufen | Bok |
| Räckesstänger | Pulverlackerat stål i grått, svart eller vitt |
| Mittbalken | Pulverlackerat stål i grått, svart eller vitt |
| Ledstång | Pulverlackerat stål i grått, svart eller vitt |
| Farbe Konstruktion | Grå, Svart, Vit |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 steg upp till 293,8 cm, 13 steg upp till 316,4 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 316,4 cm |
| Treppengeländer | Enkelsidig, Tvåsidig |
| Deckenöffnung | 142,5 x 63,5 cm |
| Lutningshöjd per steg | 17,2–22,6 cm |
| Djup i framförandet | 21,0 cm |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Stegstyrka | 3,5 cm |
| Räckets höjd | 90 cm |
| Lastkapacitet | 800 kg / trappa 200 kg / steg |
Monteringsvideo
Realiseringar
- Hisilicon Balong
- Hisilicon Balong
- Hisilicon Balong


























