QUATRO TURN
Ominaisuudet:
- Erikoisversio Quatrosta, jossa on alusta 90 asteen käännöksiin
- Alustaa voidaan käyttää joustavasti ensimmäisestä viimeiseen vaiheeseen
- Korkealaatuista lakkattua puuta pyökkillä tai pyökillä, värjätty saksanpähkinällä
- Jauhemaalatut metalliosat mustana, harmaana tai valkoisena
- Lakatusta puusta valmistettu käsijoide
- Suurin lattiakorkeus: 321 cm
Brändi: Minka (AT)
Toimitusaika: 2–3 viikkoa
Hintaluokka: 1.250,00 € - 1.750,00 €
Kuvaus:
Quatro Turn -tilaa säästävä portaikko on erikoisversio Quatrosta. Tässä versiossa on alusta, jolla portaat voidaan rakentaa 90 asteen käännöksellä. Tämä tarkoittaa, että se voidaan mukauttaa erilaisiin rakenteellisiin olosuhteisiin ja voit helposti päästä ylös ja alas.
Joustava suunnittelu:
Minka-portaiden joustavan teknologian ansiosta sinulla on laaja valikoima vaihtoehtoja Quatro-käännöksen pystyttämiseen: Alusta voidaan asentaa toiveidesi mukaan ensimmäisestä viimeiseen vaiheeseen. Quatro Turnin tunnusomaiset metalliosat ovat saatavilla mustana, harmaana ja valkoisena. Lisäksi voit valita portaat ja kaiteen joko vaaleasta pyökkipuusta tai tummemmasta saksanpähkinäpuusta.
Kestävä käyttö:
Laadukkaan maalipinnan ansiosta Quatro-käännöksen portaat ovat hyvin suojattuja naarmuilta ja kulumiselta. Portaikon metalliosat on viimeistelty Minka-jauhemaalauksella. Ne saavat myös pisteitä korkealla kulutuskestävyydellä ja pitkällä käyttöiällä. Tämä tarkoittaa, että hyödyt uudesta portaikostasi pitkään, mikä on hyväksi paitsi sinulle, myös ympäristölle.
| Soveltamisalaisuus | Sisätilat |
|---|---|
| Kiinnitys | Katto |
| Teloitus | L-muoto |
| Material Stufen | Pyökki, Pyökki – Saksanpähkinä |
| Kaidetankot | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Keskisparri | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Alemmat soinnut | Ruostumaton teräs |
| Kaide | Lakattu pyökki tai värjätty pyökki pähkinäpuulla |
| Farbe Konstruktion | Harmaa, Musta, Valkoinen |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 13 askelta 298 cm korkeuteen, 14 askelmaa 321 cm:iin |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 321 cm |
| Treppengeländer | Kaksipuolinen, Yksipuolinen |
| Deckenöffnung | 167,5 x 65 cm |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 19,0–23,0 cm |
| Suorituskyvyn syvyys | 21,0 cm |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Askeleen voimakkuus | 3,5 cm |
| Kaiteen korkeus | 90 cm |
| Käsijohteen halkaisija | 4 cm |
| Kaidevarren halkaisija | 2,2 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 800 kg / portaat 200 kg / askel |



























