QUATRO TURN
Χαρακτηριστικά:
- Ειδική έκδοση του Quatro με πλατφόρμα για στροφή 90 μοιρών
- Η πλατφόρμα μπορεί να χρησιμοποιηθεί με ευελιξία από το πρώτο έως το τελευταίο βήμα
- Λακαρισμένο ξύλο υψηλής ποιότητας από οξιά ή οξιά βαμμένο σε καρυδιά
- Μεταλλικά μέρη με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε μαύρο, γκρι ή λευκό
- Κουπαστή από λακαρισμένο ξύλο
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 321 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 1.250,00 € through 1.750,00 €
Περιγραφή:
Η σκάλα εξοικονόμησης χώρου Quatro Turn είναι μια ειδική έκδοση του Quatro. Αυτή η παραλλαγή περιλαμβάνει μια πλατφόρμα με την οποία μπορεί να στηθεί η σκάλα με στροφή 90 μοιρών. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να προσαρμοστεί σε ποικίλες δομικές συνθήκες και σίγουρα μπορείτε να ανεβοκατεβείτε εύκολα.
Ευέλικτο σχέδιο:
Χάρη στην ευέλικτη τεχνολογία των σκαλοπατιών Minka, έχετε ένα ευρύ φάσμα επιλογών κατά τη ρύθμιση του Quatro Turn: Η πλατφόρμα μπορεί να εγκατασταθεί σύμφωνα με τις επιθυμίες σας από το πρώτο έως το τελευταίο βήμα. Τα διακριτικά μεταλλικά μέρη του Quatro Turn είναι διαθέσιμα σε μαύρο, γκρι και λευκό. Επιπλέον, μπορείτε να επιλέξετε τα σκαλοπάτια και την κουπαστή είτε σε ανοιχτόχρωμο ξύλο οξιάς είτε σε πιο σκούρα όψη καρυδιάς.
Βιώσιμη χρήση:
Χάρη στην υψηλής ποιότητας βαφή, τα σκαλοπάτια του Quatro Turn προστατεύονται καλά από γρατσουνιές και φθορά. Τα μεταλλικά μέρη της σκάλας είναι επιφανειακά φινιρισμένα με την επίστρωση πούδρας Minka. Κερδίζουν επίσης πόντους με υψηλή αντοχή στη φθορά και μεγάλη διάρκεια ζωής. Αυτό σημαίνει ότι θα επωφεληθείτε από τη νέα σας σκάλα για μεγάλο χρονικό διάστημα, κάτι που δεν είναι μόνο καλό για εσάς, αλλά και για το περιβάλλον.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Σχήμα L |
| Material Stufen | Οξιά – Καρυδιά, Φηγός |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κεντρική ράβδος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Χαμηλότερες συγχορδίες | Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Κουπαστή | Λακαρισμένη οξιά ή λεκιασμένη οξιά σε καρυδιά |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 13 σκαλοπάτια έως 298 cm, 14 σκαλοπάτια έως 321 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 321 cm |
| Treppengeländer | Διπλής όψης, Μονής όψης |
| Deckenöffnung | 167,5 x 65 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 19,0-23,0 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 21,0 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 90 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |



























