QUATRO TURN
Caracteristici:
- Versiune specială a modelului Quatro cu platformă pentru viraj la 90 de grade
- Platforma poate fi folosită flexibil de la primul la ultimul pas
- Lemn lăcuit de înaltă calitate în sau, colorat pe nuc
- Părți metalice vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb
- Balustrade realizată din lemn lăcuit
- Înălțime maximă a podelei: 321 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.250,00 € până la 1.750,00 €
Descriere:
Scara economisitoare de spațiu Quatro Turn este o versiune specială a modelului Quatro. Această variantă include o platformă cu care scara poate fi montată cu o rotație de 90 de grade. Aceasta înseamnă că poate fi adaptat la o varietate de circumstanțe structurale și cu siguranță poți urca și coborî ușor.
Design flexibil:
Datorită tehnologiei flexibile a scărilor Minka, ai la dispoziție o gamă largă de opțiuni la montarea Rotației Quatro: platforma poate fi instalată conform dorințelor tale, de la prima până la ultima treaptă. Părțile metalice distinctive ale modelului Quatro Turn sunt disponibile în negru, gri și alb. În plus, poți alege treptele și balustradele fie din lemn de deschis, fie dintr-un aspect mai închis de nuc.
Utilizare sustenabilă:
Datorită vopselei de înaltă calitate, treptele Quatro Turn sunt bine protejate de zgârieturi și uzură. Părțile metalice ale scării sunt finisate la suprafață cu stratul de pulbere Minka. De asemenea, obțin puncte datorită rezistenței mari la uzură și duratei de viață lungi. Aceasta înseamnă că vei beneficia mult timp de noua ta scară, ceea ce nu este doar benefic pentru tine, ci și pentru mediu.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Formă de L |
| Material Stufen | – Nuc, Fag |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Spar central | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Acorduri joase | Oțel inoxidabil |
| Balustrada | lăcuit sau pătat pe nuc |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 13 trepte până la 298 cm, 14 trepte până la 321 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 321 cm |
| Treppengeländer | Cu două fețe, Pe o singură față |
| Deckenöffnung | 167,5 x 65 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 19,0-23,0 cm |
| Adâncimea performanței | 21,0 cm |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Forța treptelor | 3,5 cm |
| Înălțimea balustrada | 90 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Diametrul tijei de balustradă | 2,2 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |



























