VIENNA
Χαρακτηριστικά:
- Ξύλινα σκαλοπάτια που μπορούν να περπατηθούν από τη μία πλευρά και ίσια κάγκελα μπαρ δημιουργούν μια απλή εμφάνιση
- Σκαλοπάτια από μασίφ ξύλο οξιάς
- Φέροντα στοιχεία και κιγκλιδώματα σε μαύρο, γκρι ή λευκό βαφή πούδρας
- Άνετη κουπαστή από PVC υψηλής ποιότητας
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 316,4 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 900,00 € through 1.300,00 €
Περιγραφή:
Με τα μονόπλευρα σκαλοπάτια της, η σκάλα εξοικονόμησης χώρου της Βιέννης εξοικονομεί πραγματικά χώρο. Ακόμη και όταν ο χώρος είναι περιορισμένος, αυτό το μοντέλο μπορεί να εγκατασταθεί και να χρησιμοποιηθεί. Χάρη στο σταθερό κιγκλίδωμα μπαρ με κουπαστή PVC, σίγουρα θα φτάσετε στον επόμενο όροφο με ασφάλεια παρά την πιο απότομη κλίση.
Ευέλικτο σχέδιο:
Τα σκαλοπάτια του Vienna είναι κατασκευασμένα από μασίφ ξύλο οξιάς. Αυτό παρέχεται με ένα βερνίκι υψηλής ποιότητας, το οποίο δίνει στο υλικό μια ελαφριά γυαλάδα. Για τα μεταλλικά μέρη, μπορείτε να επιλέξετε το χρώμα από τρεις επιλογές: γκρι, μαύρο ή λευκό. Η κουπαστή από PVC υψηλής ποιότητας διατίθεται στο ίδιο χρώμα.
Ένα άλλο σημαντικό πλεονέκτημα της σκάλας εξοικονόμησης χώρου της Βιέννης είναι ότι μπορεί να περιστραφεί ευέλικτα προς τα αριστερά και προς τα δεξιά. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί ακόμη και στις πιο αντίξοες δομικές συνθήκες.
Βιώσιμη χρήση:
Παρόλο που η σκάλα εξοικονόμησης χώρου της Βιέννης είναι ένα από τα πιο προσιτά μοντέλα της μάρκας Minka, σε καμία περίπτωση δεν είναι κατώτερη από τα άλλα μοντέλα όσον αφορά την ποιότητα. Όλα τα μεταλλικά μέρη είναι επιφανειακά φινιρισμένα με επίστρωση πούδρας, γεγονός που τα καθιστά εξαιρετικά ανθεκτικά. Αλλά τα σκαλοπάτια πάχους 35 mm μπορούν επίσης να αντέξουν πολλά και να κάνουν τη σκάλα της Βιέννης που εξοικονομεί χώρο έναν μακροπρόθεσμο συνεργάτη στο δρόμο σας προς την κορυφή.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Ευθεία |
| Material Stufen | Φηγός |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κεντρική ράβδος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κουπαστή | PVC σε γκρι, μαύρο ή άσπρο |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια έως 293,8 cm, 13 σκαλοπάτια έως 316,4 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 316,4 cm |
| Treppengeländer | Διπλής όψης, Μονής όψης |
| Deckenöffnung | 142,5 x 63,5 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 17,2-22,6 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 21,0 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 90 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |






