d’OPERA F20 ΈΓΧΡΩΜΟ
Χαρακτηριστικά:
- Καθαρές και απλές γραμμές για διαχρονικό σχεδιασμό
- Σκαλοπάτια από λαμαρίνα βαθιάς κοίλανσης, βιδωμένα σε αποστάτες, χωρίς συγκολλήσεις
- Κιγκλίδωμα με μεταλλικές ράβδους, ελατό πλαστικό κιγκλίδωμα, ανθεκτικοί νάιλον σύνδεσμοι
- Στιβαρό, ανθεκτικό και εύκολο στη συναρμολόγηση
- Μεταλλικά μέρη γαλβανισμένα εν θερμώ με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε μαύρο, γκρι, λευκό ή μπρονζέ
- Έξι διάμετροι: 110 έως 160 cm
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 600 cm
Μάρκα: d’OPERA (IT)
Χρόνος παράδοσης: 3-4 εβδομάδες
Price range: 1.800,00 € through 5.200,00 €
Διαμορφώσιμη σπειροειδής σκάλα F20
Η F20 Color είναι μια κλασική σπειροειδής σκάλα που συνδυάζει αισθητική, σταθερότητα και ευκολία εγκατάστασης σε ένα προϊόν – και σε εξαιρετικά ελκυστική τιμή. Χάρη στη γαλβανισμένη εν θερμώ επιφάνειά του, είναι ιδιαίτερα ανθεκτικό στις καιρικές επιδράσεις και επομένως είναι ιδανικό για χρήση σε εξωτερικούς χώρους. Όλα τα εξαρτήματα έχουν σχεδιαστεί για να δημιουργούν μια αρμονική συνολική εικόνα, που υποστηρίζεται από μια υψηλής ποιότητας βαφή πούδρας σε τέσσερις χρωματικές παραλλαγές.
Η δομή
Η φέρουσα κατασκευή αποτελείται από κυλινδρικά χαλύβδινα τμήματα που γαλβανίζονται εν θερμώ και στη συνέχεια βάφονται. Υπάρχουν ρυθμιζόμενες φλάντζες μεταξύ των σκαλοπατιών που επιτρέπουν την ακριβή ρύθμιση του βήματος. Αυτός ο αρθρωτός σχεδιασμός επιτρέπει την ευέλικτη προσαρμογή σε διαφορετικά ύψη και καταστάσεις εγκατάστασης.
Τα Βήματα
Τα σκαλοπάτια είναι κατασκευασμένα από λαμαρίνα βαθιάς κοίλανσης, η οποία κατασκευάζεται χωρίς συγκολλημένες ραφές για να εξασφαλίσει ιδιαίτερα καθαρή εμφάνιση και υψηλή σταθερότητα.
Οι βιδωτοί αποστάτες εξασφαλίζουν ακριβή ευθυγράμμιση. Το μπροστινό άκρο κάθε σκαλοπατιού ολοκληρώνεται με δύο σειρές υπερυψωμένων άκρων που δημιουργούν μια αντιολισθητική επιφάνεια – ιδανική για χρήση σε εξωτερικούς χώρους.
Το κιγκλίδωμα
Το κιγκλίδωμα αποτελείται από μεταλλικές ράβδους, χυτεύσιμη πλαστική κουπαστή και στιβαρούς νάιλον συνδέσμους.
Όλα τα εξαρτήματα είναι χρωματικά συντονισμένα και σχηματίζουν μια οπτικά ομοιόμορφη, μοντέρνα γραμμή. Η κατασκευή εξασφαλίζει ασφάλεια, σταθερότητα και ευχάριστη αίσθηση.
Επιφανειακή επεξεργασία
Τα μεταλλικά μέρη γαλβανίζονται πρώτα εν θερμώ για να εξασφαλιστεί η μέγιστη προστασία από τη διάβρωση. Ακολουθεί ηλεκτροστατική βαφή υψηλής ποιότητας με βαφές εποξειδικής ρητίνης στα διαθέσιμα βασικά χρώματα. Αυτή η διαδικασία εξασφαλίζει μια ανθεκτική, ανθεκτική στις καιρικές συνθήκες επιφάνεια και μια ομοιόμορφη, κομψή εμφάνιση.
| Πεδίο εφαρμογής | Εξωτερικός χώρος |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Material Stufen | Χάλυβας |
| Σωλήνας ατράκτου | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε ανοιχτό γκρι, μαύρο, λευκό ή μπρονζέ |
| Material Handlauf | Το PVC |
| Farbe Konstruktion | Ανοιχτό γκρι, άσπρο, Μαύρο, Μπρούντζος |
| Durchmesser | 110 cm, 120 cm, 130 cm, 140 cm, 150 cm, 160 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 600 cm |
| Podest | Dreieck, Viereck |
| Βάθος απόδοσης | 23,0 – 39,0 εκ. |
| Πλάτος πλατφόρμας | 65 εκ., 75 εκ., 85 εκ. |
| Stufenbreite | 55 cm, 60 cm, 65 cm, 70 cm, 75 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 45 cm, 50 cm, 55 cm, 60 cm, 65 cm, 70 cm |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,2 εκ |
| Διάμετρος κουπαστής | 5 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |
Τεχνική τεκμηρίωση
Πραγματοποιήσεις
- Realisierung F20-Color_Opera
- Realisierung F20-Color_Opera
- Realisierung F20-Color_Opera
- Realisierung F20-Color_Opera


















