HAPPY
Χαρακτηριστικά:
- Κεντρική σκάλα που εξοικονομεί χώρο με παιχνιδιάρικο σχεδιασμό
- Τα σκαλοπάτια μπορούν να τοποθετηθούν είτε ευθεία είτε ελαφρώς μετατοπισμένα
- Πλαίσιο βάσης από στιβαρό ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε κλασικό μαύρο χρώμα
- Χαλύβδινα σκαλοπάτια διαθέσιμα σε μαύρο και γκρι
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 298 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 700,00 € through 1.000,00 €
Περιγραφή:
Η κεντρική σκάλα Happy από τη Minka προσφέρει μια ιδανική λύση για όσους αναζητούν μια συμπαγή και κομψή σκάλα. Συνδυάζει τον μοντέρνο σχεδιασμό με την υψηλή λειτουργικότητα και, χάρη στην ευελιξία του, μπορεί να προσαρμοστεί τέλεια στις ιδιαίτερες απαιτήσεις σας.
Ευέλικτο σχέδιο:
Ένα ιδιαίτερο χαρακτηριστικό της κεντρικής σκάλας Happy είναι η δυνατότητα τοποθέτησης των σκαλοπατιών σε δύο παραλλαγές: είτε ευθεία είτε ελαφρώς μετατοπισμένα. Αυτή η επιλογή δίνει στη σκάλα όχι μόνο μια μοντέρνα αλλά και μια παιχνιδιάρικη εμφάνιση που ταιριάζει απόλυτα με τα σύγχρονα στυλ διαβίωσης. Η βασική δομή είναι κατασκευασμένη από στιβαρό ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε κλασικό μαύρο χρώμα. Τα χαλύβδινα σκαλοπάτια διατίθενται σε μαύρο και γκρι.
Βιώσιμη χρήση:
Η κεντρική σκάλα Happy αναπτύχθηκε όχι μόνο με γνώμονα το σχεδιασμό, αλλά και με γνώμονα την ανθεκτικότητα. Ο χάλυβας με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας που χρησιμοποιείται προστατεύει από τη διάβρωση και εξασφαλίζει μεγάλη διάρκεια ζωής, ακόμη και με καθημερινή χρήση. Χάρη στα στιβαρά υλικά και τον διαχρονικό χρωματικό συνδυασμό της, η σκάλα θα παραμείνει μοντέρνα και ελκυστική για τα επόμενα χρόνια.
Με τον σχεδιασμό της που εξοικονομεί χώρο, η κεντρική σκάλα Happy επιτρέπει την αποτελεσματική χρήση του χώρου και ταυτόχρονα προσφέρει τη δυνατότητα προσαρμογής του χώρου διαβίωσης. Είναι λοιπόν μια βιώσιμη επένδυση στη λειτουργικότητα και την αισθητική.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Ευθεία |
| Material Stufen | Χάλυβας |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε μαύρο χρώμα |
| Κεντρική ράβδος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε μαύρο χρώμα |
| Κουπαστή | Μαύρο αλουμίνιο με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας |
| Farbe Konstruktion | Γκρί, Μαύρο |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 11 σκαλοπάτια έως 275 cm, 12 σκαλοπάτια έως 298 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 298 cm |
| Deckenöffnung | 140 x 60 cm |
| Treppengeländer | Διπλής όψης, Μονής όψης |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 19,0-23,0 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 12,0-18,0 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,0 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |






