COMFORT TOP
Funktioner:
- Takket være sit elegante og enkle design er det egnet til alle indretningsstile
- Sikker og komfortabel montering og afstigning via lige trin
- Højkvalitets lakeret træ i bøg og bøgetræ bejdset på valnød
- Pulverlakerede metaldele i sort, grå og hvid
- Behagelig PVC-gelænder
- Maksimal gulvhøjde: 360 cm
Mærke: Minka (AT)
Leveringstid: 2-3 uger
Prisinterval: 1.500,00 € til 2.350,00 €
Beskrivelse:
Med Comfort Tops pladsbesparende trappe tilbyder Minka en ægte allrounder, der perfekt komplementerer enhver indretningsstil med sin elegante og enkle form. Takket være sine lige trin er Comfort Top-trappen bogstaveligt talt top, når det gælder sikkerhed og komfort.
Fleksibelt design:
Minka Comfort Top klarer sig med meget lidt plads og tilpasser sig perfekt til enhver rumsituation. Dens slanke og let afrundede metalramme gør Comfort Top til et elegant tilbehør til dit hjem. Comfort Top tilbyder også forskellige farvevalg: Træet fås i bøg og bejdset bøg på valnød. For metaldelene kan du vælge mellem farverne sort, grå og hvid. Det samme gælder for gelænderet lavet af højkvalitets PVC, som er behageligt at holde i og muliggør endnu sikrere trappeopstigning.
Bæredygtig anvendelse:
Comfort Top-trappen er lavet af lakeret træ og pulverlakerede metaldele. Materialerne er ekstremt modstandsdygtige og kendetegnes ved en meget lang levetid. Derudover kommer alle komponenter i Minka-trapperne fra Europa, hvilket giver store fordele ikke kun i forhold til kvalitet, men også med hensyn til bæredygtighed.
| Anvendelsesområde | Interiør |
|---|---|
| Fastgørelse | Loft |
| Henrettelse | Lige |
| Material Stufen | Bøg, Bøg – Valnød |
| Rækværkstænger | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Midterbjælke | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Lavere akkorder | Rustfrit stål |
| Gelænder | PVC grå, sort eller hvid |
| Farbe Konstruktion | Grå, Hvid, Sort |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trin op til 312 cm, 13 trin op til 336 cm, 14 trin op til 360 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 360 cm |
| Deckenöffnung | 203 x 85 cm |
| Treppengeländer | Enkeltsidet, To-sidet |
| Hældningshøjde pr. trin | 18,5-24,0 cm |
| Dybde af optræden | 20 cm |
| Stufenbreite | 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 80 cm |
| Trinstyrke | 3,5 cm |
| Håndtagsdiameter | 4 cm |
| Gelænderhøjde | 90 cm |
| Lastekapacitet | 800 kg / trappe 200 kg / trin |





















