BERLIN
Χαρακτηριστικά:
- Απλός και απλός σχεδιασμός
- Ιδιαίτερα ασφαλές στη χρήση χάρη στις στιβαρές δοκούς και τις ράβδους κιγκλιδώματος
- Σκαλοπάτια από λακαρισμένο ξύλο οξιάς
- Μεταλλικά μέρη με βαφή πούδρας σε μαύρο, γκρι ή λευκό
- Διατίθεται διάμετρος 120 ή 140 cm
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 329 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 1.050,00 € through 1.650,00 €
Περιγραφή:
Η σπειροειδής σκάλα του Βερολίνου από τη Minka πείθει με τον απλό αλλά ταυτόχρονα κομψό σχεδιασμό της. Ο συνδυασμός ίσιων ξύλινων σκαλοπατιών και ίσιων ράβδων κιγκλιδώματος έχει ως αποτέλεσμα μια αρμονική συνολική εμφάνιση που βελτιώνει οπτικά κάθε δωμάτιο. Αλλά η σπειροειδής σκάλα του Βερολίνου δεν είναι μόνο οπτικά εντυπωσιακή – χάρη στο σταθερό βασικό πλαίσιο και το κιγκλίδωμα, η ασφαλής χρήση είναι πάντα εγγυημένη.
Ευέλικτο σχέδιο:
Τα σκαλοπάτια του Berlin είναι κατασκευασμένα από λακαρισμένο ξύλο οξιάς, τα μεταλλικά μέρη είναι κατασκευασμένα από ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας και η κουπαστή είναι κατασκευασμένη από PVC υψηλής ποιότητας. Ο άξονας και το κιγκλίδωμα μπορούν να παραδοθούν σε μαύρο, γκρι ή λευκό, ανάλογα με τις προτιμήσεις σας. Όσον αφορά το μέγεθος, είστε επίσης ελεύθεροι να επιλέξετε μεταξύ διαμέτρου 120 cm και 140 cm. Έτσι σίγουρα θα βρείτε τον κατάλληλο συνδυασμό για την ατομική σας κατάσταση διαβίωσης.
Βιώσιμη χρήση:
Όπως όλες οι σκάλες Minka, η σπειροειδής σκάλα Berlin παράγεται στην Αυστρία. Η Minka προμηθεύει τα εξαρτήματα από ευρωπαϊκές χώρες, γεγονός που εξασφαλίζει υψηλότερη ποιότητα και βιωσιμότητα των προϊόντων. Λόγω της βαφής των σκαλοπατιών και της ηλεκτροστατικής βαφής των μεταλλικών μερών, το Berlin είναι επίσης εξαιρετικά ανθεκτικό στα σημάδια φθοράς. Έτσι είναι σίγουρο ότι θα απολαύσετε αυτή τη σκάλα για μεγάλο χρονικό διάστημα.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Φηγός |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Σωλήνας ατράκτου | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κουπαστή | PVC σε γκρι, μαύρο ή άσπρο |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 11 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 282 cm, 12 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 305,5 cm, 13 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 329 cm |
| Άνοιγμα οροφής | Ελάχιστο 125 x 125 cm, Ελάχιστο 145 x 140 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 19,0 – 23,5 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 18,0 εκ., 17,2 εκ. |
| Γωνία περιστροφής ανά στάδιο | 26°, 22° |
| Πλάτος πλατφόρμας | 65 εκ., 75 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 50 cm, 60 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,8 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |
Τεχνική τεκμηρίωση
Einbauanleitung_BerlinKonfigurationen_Paris-Berlin_120 εκ


























