BERLIN
Caracteristici:
- Design simplu și direct
- Deosebit de sigur de folosit datorită grinzilor solide și tijelor de balustradă
- Trepte din lemn lăcuit de
- Părți metalice vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb
- Diametru 120 sau 140 cm disponibil
- Înălțime maximă a podelei: 329 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.050,00 € până la 1.650,00 €
Descriere:
Scara în spirală din Berlin de la Minka convinge prin designul său simplu, dar în același timp elegant. Combinația dintre treptele drepte din lemn și tijele drepte de balustradă rezultă într-un aspect armonios care îmbunătățește vizual orice încăpere. Dar scara în spirală Berlin nu este doar impresionantă vizual – datorită structurii de bază și balustradei stabile, utilizarea în siguranță este întotdeauna garantată.
Design flexibil:
Treptele Berlinului sunt realizate din lemn de lăcuit, părțile metalice din oțel vopsit pulber, iar balustrada este realizată din PVC de înaltă calitate. Axul și balustrada pot fi livrate în negru, gri sau alb, în funcție de preferințele tale. În ceea ce privește dimensiunea, poți alege și între un diametru de 120 cm și 140 cm. Așadar, vei găsi cu siguranță combinația potrivită pentru situația ta individuală de locuit.
Utilizare sustenabilă:
Ca toate scările Minka, scara spiralată Berlin este produsă în Austria. Minka furnizează componentele din țările europene, ceea ce asigură o calitate superioară și sustenabilitatea produselor. Datorită vopsirii treptelor și stratului cu pulbere a părților metalice, Berlinul este, de asemenea, extrem de rezistent la semnele de uzură. Așadar, cu siguranță te vei bucura de această scară mult timp.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Stânga și dreapta încolăcite |
| Material Stufen | Fag |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Tub de axă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | PVC în nuanțe gri, negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 11 trepte + platformă până la 282 cm, 12 trepte + platformă până la 305,5 cm, 13 trepte + platformă până la 329 cm |
| Deschiderea tavanului | Min. 125 x 125 cm, Min. 145 x 140 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 19,0 – 23,5 cm |
| Adâncimea performanței | 18,0 cm, 17,2 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 26°, 22° |
| Lățimea peroanelor | 65 cm, 75 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 50 cm, 60 cm |
| Forța treptelor | 3,5 cm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Diametrul tijei de balustradă | 2,2 cm |
| Înălțimea balustrada | 100 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
Documentație tehnică
Einbauanleitung_BerlinKonfigurationen_Paris-Berlin_120 cm
Konfigurationen_Paris-Berlin_140 cm
Datenblatt_Berlin tehnic


























