RONDO COLOR
Caracteristici:
- Scară spiralată metalică modernă în aspect industrial pentru utilizare interioară
- Treptele din oțel ștanțat cu stâlpi permit urcarea în siguranță
- Piese din oțel și balustradă din aluminiu vopsite cu pulbere cu antracit
- Trei dimensiuni cu diametru de 120, 140 sau 160 cm
- Înălțimea maximă a camerei: 346,5 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.400,00 € până la 2.200,00 €
Descriere:
Scara spiralată metalică Rondo Color este un accesoriu modern și practic pentru spațiul tău de locuit. Cu treptele de oțel cu ținte și culoarea închisă, se potrivește perfect în spațiile de locuit mobilate în stil industrial. Dar Rondo Color este făcută și ca un element care atrage atenția pentru stiluri de mobilier mai simple.
Design flexibil:
Părțile din oțel și balustrada de aluminiu a culorii Rondo sunt acoperite cu un strat de pulbere de culoare antracit. Această culoare nobilă oferă un contrast interesant pereților albi, dar se îmbină minunat și cu stilurile de viață mai întunecate. Când vine vorba de diametrul acestei scări în spirală, poți alege între dimensiunile 120, 140 și 160 cm.
Utilizare sustenabilă:
Treptele din oțel ștanțat oferă o suprafață largă a benzii de rulare și vă pregătesc o cale confortabilă de la un etaj la altul. La partea superioară, sunt echipate cu noduțe ușoare, care creează un aspect industrial modern și, în același timp, asigură un risc redus de alunecare.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Stânga și dreapta încolăcite |
| Material Stufen | Oțel |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Tub de axă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | PVC gri, negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Grey |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte + platformă până la 300,3 cm, 13 trepte + platformă până la 323,4 cm, 14 trepte + platformă până la 346,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 346,5 cm |
| Deschiderea tavanului | 130 x 130 cm, 150 x 150 cm, 170 x 170 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 207-231 mm |
| Adâncimea performanței | 19,6 cm, 21,3 cm, 22,3 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 29,6°, 25°, 21,9° |
| Lățimea peroanelor | 65 cm, 75 cm, 85 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Forța treptelor | 1,5 mm |
| Diametrul axului | 12,7 cm |
| Diametrul balustrada | 5 cm |
| Diametrul tijei de balustradă | 2,2 cm |
| Înălțimea balustrada | 100 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
Video de asamblare





































































