RONDO COLOR
Egenskaber:
- Moderne metalspiraltrappe i industrielt udseende til indendørs brug
- Stansede ståltrin med stolper muliggør sikker opstigning
- Ståldele og aluminiumsgelænder pulverlakeret med antracit
- Tre størrelser med en diameter på 120, 140 eller 160 cm
- Maksimal rumhøjde: 346,5 cm
Mærke: Minka (AT)
Leveringstid: 2-3 uger
Prisinterval: 1.400,00 € til 2.200,00 €
Beskrivelse:
Rondo Color metalspiraltrappen er et moderne og praktisk tilbehør til din bolig. Med de nittede ståltrapper og mørke farver passer det perfekt ind i opholdsrum møbleret i industriel stil. Men Rondo Color er også lavet som et øjenfang til enklere indretningsstile.
Fleksibelt design:
Ståldelene og aluminiumsgelænderet på Rondo Color er dækket med en antracitfarvet pulverlakering. Denne ædle farve giver en spændende kontrast til hvide vægge, men smelter også vidunderligt sammen med mørkere boligstile. Når det gælder diameteren på denne spiraltrappe, kan du vælge mellem størrelserne 120, 140 og 160 cm.
Bæredygtig anvendelse:
De stemplede ståltrin giver en bred slidbane og forbereder en behagelig vej fra den ene etage til den næste. På oversiden er de udstyret med lette knopper, som skaber et moderne industrielt udseende og samtidig sikrer mindre risiko for at glide.
| Anvendelsesområde | Interiør |
|---|---|
| Fastgørelse | Loft |
| Henrettelse | Venstre og højre coiled |
| Material Stufen | Stål |
| Rækværkstænger | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Spindelrør | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Gelænder | PVC grå, sort eller hvid |
| Farbe Konstruktion | Grå |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trin + platform op til 300,3 cm, 13 trin + platform op til 323,4 cm, 14 trin + platform op til 346,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 346,5 cm |
| Loftsåbning | 130 x 130 cm, 150 x 150 cm, 170 x 170 cm |
| Hældningshøjde pr. trin | 207-231 mm |
| Dybde af optræden | 19,6 cm, 21,3 cm, 22,3 cm |
| Rotationsvinkel pr. trin | 29,6°, 25°, 21,9° |
| Perronbredde | 65 cm, 75 cm, 85 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Trinstyrke | 1,5 mm |
| Spindeldiameter | 12,7 cm |
| Håndtagsdiameter | 5 cm |
| Rækværksstangens diameter | 2,2 cm |
| Gelænderhøjde | 100 cm |
| Lastekapacitet | 800 kg / trappe 200 kg / trin |
Samlingsvideo





































































