RONDO COLOR
Ominaisuudet:
- Nykyaikaiset metalliset kierreportaat teollisessa ympäristössä soveltuvat sisäkäyttöön
- Leimatut teräsportaat ja runkot mahdollistavat turvallisen nousun
- Teräsosat ja alumiiniset käsikaiteet, jotka on jauhemaalattu antrasiitilla
- Kolme kokoa, halkaisijaltaan 120, 140 tai 160 cm
- Suurin huonekorkeus: 346,5 cm
Brändi: Minka (AT)
Toimitusaika: 2–3 viikkoa
Hintaluokka: 1.400,00 € - 2.200,00 €
Kuvaus:
Rondo Color -metallinen kierreportaikko on moderni ja käytännöllinen lisävaruste asuintilaasi. Teräsportaat ja tumma väri sopivat täydellisesti teollisuustyyliin kalustettuihin asuintiloihin. Mutta Rondo Color on myös tarkoitettu helpommille sisustustyyleille.
Joustava suunnittelu:
Rondo Colorin teräsosat ja alumiininen käsijoide on päällystetty antrasiitinvärisellä jauhemaalauksella. Tämä jalo väri luo jännittävän kontrastin valkoisille seinille, mutta sulautuu myös upeasti tummempiin asuintyyleihin. Kierreportaiden halkaisijasta voit valita koon 120, 140 ja 160 cm.
Kestävä käyttö:
Leimatut teräsportaat tarjoavat leveän kulutuspinnan ja valmistavat mukavan kulun kerroksesta toiseen. Yläpuolella ne on varustettu kevyillä nystyröillä, jotka luovat modernin teollisen ilmeen ja takaavat samalla vähemmän liukumisriskiä.
| Soveltamisalaisuus | Sisätilat |
|---|---|
| Kiinnitys | Katto |
| Teloitus | Vasen ja oikea kierretty |
| Material Stufen | Teräs |
| Kaidetankot | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Karan putki | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Kaide | PVC-harmaat, mustat tai valkoiset |
| Farbe Konstruktion | Harmaa |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 askelta + alusta jopa 300,3 cm, 13 askelta + alusta jopa 323,4 cm, 14 askelmaa + alusta jopa 346,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 346,5 cm |
| Kattoaukko | 130 x 130 cm, 150 x 150 cm, 170 x 170 cm |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 207–231 mm |
| Suorituskyvyn syvyys | 19,6 cm, 21,3 cm, 22,3 cm |
| Pyörimiskulma per vaihe | 29,6°, 25°, 21,9° |
| Laiturin leveys | 65 cm, 75 cm, 85 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Askeleen voimakkuus | 1,5 mm |
| Karan halkaisija | 12,7 cm |
| Käsijohteen halkaisija | 5 cm |
| Kaidevarren halkaisija | 2,2 cm |
| Kaiteen korkeus | 100 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 800 kg / portaat 200 kg / askel |
Kokoonpanovideo





































































