d’OPERA F20Z
Χαρακτηριστικά:
- Καθαρές και απλές γραμμές για διαχρονικό σχεδιασμό
- Σκαλοπάτια από λαμαρίνα βαθιάς κοίλανσης, βιδωμένα σε αποστάτες, χωρίς συγκολλήσεις
- Κιγκλίδωμα με μεταλλικές ράβδους, ελατό πλαστικό κιγκλίδωμα, ανθεκτικοί νάιλον σύνδεσμοι
- Στιβαρό, ανθεκτικό και εύκολο στη συναρμολόγηση
- Μεταλλικά μέρη γαλβανισμένα εν θερμώ με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας
- Έξι διάμετροι: 110 έως 160 cm
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 600 cm
Μάρκα: d’OPERA (IT)
Χρόνος παράδοσης: 3-4 εβδομάδες
Price range: 1.500,00 € through 3.300,00 €
Διαμορφώσιμη σπειροειδής σκάλα F20Z
Η F20Z είναι η κατ’ εξοχήν σπειροειδής σκάλα: αισθητική, στιβαρή και εύκολη στη συναρμολόγηση – και σε πολύ ελκυστική τιμή. Χάρη στη γαλβανισμένη εν θερμώ επιφάνειά του, είναι ιδανικό για χρήση σε εξωτερικούς χώρους και προσφέρει εξαιρετική αντοχή στους ατμοσφαιρικούς παράγοντες.
Κάθε εξάρτημα είναι σχεδιασμένο με τέτοιο τρόπο ώστε να υπογραμμίζει αρμονικά το χαρακτηριστικό στυλ της σκάλας και να δημιουργεί μια αρμονική συνολική εικόνα.
Η δομή
Η φέρουσα κατασκευή αποτελείται από κυλινδρικά στοιχεία κατασκευασμένα από γαλβανισμένο εν θερμώ χάλυβα, διατεταγμένα μεταξύ των σκαλοπατιών με ρυθμιζόμενες φλάντζες .
Αυτός ο αρθρωτός σχεδιασμός επιτρέπει την ακριβή ρύθμιση του βήματος και την ευέλικτη τοποθέτηση για διαφορετικές απαιτήσεις ύψους.
Τα Βήματα
Τα σκαλοπάτια είναι κατασκευασμένα από χαλύβδινη λαμαρίνα βαθιάς κοίλανσης – εντελώς χωρίς συγκολλήσεις, γεγονός που εξασφαλίζει ιδιαίτερα καθαρή εμφάνιση και υψηλή σταθερότητα.
Οι βιδωτοί αποστάτες εξασφαλίζουν ακριβή ευθυγράμμιση.
Το μπροστινό άκρο κάθε σκαλοπατιού ολοκληρώνεται με δύο σειρές υπερυψωμένων άκρων που δημιουργούν μια αντιολισθητική επιφάνεια – ιδανική για χρήση σε εξωτερικούς χώρους.
Το κιγκλίδωμα
Το κιγκλίδωμα αποτελείται από μεταλλικές ράβδους, μια εύπλαστη πλαστική κουπαστή και στιβαρούς νάιλον συνδέσμους.
Οι αποστάσεις μεταξύ των ράβδων συμμορφώνονται με τις τρέχουσες απαιτήσεις ασφαλείας (≤ 100 mm).
Όλα τα εξαρτήματα είναι οπτικά αρμονικά συντονισμένα μεταξύ τους και προσφέρουν μοντέρνες, καθαρές γραμμές και ευχάριστη αίσθηση.
Επιφανειακή επεξεργασία
Όλα τα μεταλλικά μέρη είναι γαλβανισμένα εν θερμώ για να εξασφαλίζεται η μέγιστη προστασία από τη διάβρωση και τις εξωτερικές επιδράσεις.
Για μια πρόσθετη οπτική αναβάθμιση, η σκάλα μπορεί να εφοδιαστεί με υψηλής ποιότητας βαφή πούδρας – ανάλογη με το F20 Color. Αυτό εξασφαλίζει μια ανθεκτική, ανθεκτική στις καιρικές συνθήκες επιφάνεια και μια ομοιόμορφη, κομψή εμφάνιση.
| Πεδίο εφαρμογής | Εξωτερικός χώρος |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Χάλυβας |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Γαλβανισμένος εν θερμώ χάλυβας |
| Σωλήνας ατράκτου | Γαλβανισμένος εν θερμώ χάλυβας |
| Material Handlauf | Το PVC |
| Farbe Konstruktion | Γαλβανισμένος |
| Durchmesser | 110 cm, 120 cm, 130 cm, 140 cm, 150 cm, 160 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 600 cm |
| Podest | Dreieck, Viereck |
| Άνοιγμα οροφής | Ελάχ. 115 x 115 cm, Ελάχιστο 125 x 125 cm, Ελάχιστο 135 x 135 cm, Ελάχιστο 145 x 145 cm, Ελάχιστο 155 x 155 cm, Ελάχιστο 165 x 165 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 21,0 – 23,0 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 23,0 – 39,0 εκ. |
| Πλάτος πλατφόρμας | 65 εκ., 75 εκ., 85 εκ. |
| Stufenbreite | 55 cm, 60 cm, 65 cm, 70 cm, 75 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 45 cm, 50 cm, 55 cm, 60 cm, 65 cm, 70 cm |
| Δύναμη βήματος | 1,5 χιλ. |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,2 εκ |
| Διάμετρος κουπαστής | 5 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,0 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 98 – 114,5 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |






