RINTAL MINI
Χαρακτηριστικά:
- Καινοτόμος και μοντέρνος σχεδιασμός σε industrial chic
- Εντυπωσιακά μεταλλικά μέρη σε συνδυασμό με απαλά καμπυλωτά ξύλινα σκαλοπάτια
- Ξύλο οξιάς υψηλής ποιότητας
- Μεταλλικά μέρη με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι ή λευκό χρώμα
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 357 cm
Μάρκα: Rintal (IT)
Χρόνος παράδοσης: 3-4 εβδομάδες
Price range: 1.450,00 € through 3.350,00 €
Διαμορφώσιμη σκάλα εξοικονόμησης χώρου – ευθεία έκδοση
Αυτή η συμπαγής σκάλα εξοικονόμησης χώρου συνδυάζει εξοικονόμηση χώρου, λειτουργικότητα και ασφάλεια σε ένα καλά μελετημένο σύστημα. Τα τριγωνικά σκαλοπάτια, το κάγκελο και η κομψή ξύλινη κουπαστή το καθιστούν ιδανική λύση για χώρους όπου κάθε εκατοστό μετράει – χωρίς συμβιβασμούς στην άνεση ή τη σταθερότητα.
Στάδια
Η σκάλα είναι εξοπλισμένη με στιβαρά ξύλινα σκαλοπάτια που προσφέρουν βάθος πέλματος έως 24 cm, πλάτος 60 cm και πάχος 29 mm .
Χάρη στο ειδικό σχήμα των σκαλοπατιών, ο διαθέσιμος χώρος αξιοποιείται βέλτιστα, ενώ ταυτόχρονα εξασφαλίζεται ευχάριστη και ασφαλής πρόσβαση.
Παραλλαγές κλίσης και τοποθέτησης
Το βήμα μπορεί να ρυθμιστεί ευέλικτα μεταξύ 20 cm και 24 cm (το πρώτο βήμα σταθερό είναι 20 cm).
Ανάλογα με την κατάσταση του δωματίου, η σκάλα μπορεί να εγκατασταθεί ως εξής:
- Ίσιο σχέδιο
- 1× Κουλουριασμένο (σχήμα L)
- 2× Κουλουριασμένο (σχήμα U)
Μπορούν να προστεθούν επιπλέον σκαλοπάτια για την επέκταση της σκάλας σε μέγιστο ύψος 357 εκ .
Κιγκλίδα
Το τυπικό κιγκλίδωμα αποτελείται από μεταλλικούς στύλους και μια ξύλινη κουπαστή, η οποία παρέχεται σε χρώμα που ταιριάζει με το επιλεγμένο χρώμα σκαλοπατιού.
Ο συνδυασμός μετάλλου και ξύλου δίνει στη σκάλα μια μοντέρνα, αρμονική εμφάνιση και ταυτόχρονα εξασφαλίζει ασφάλεια.
Πεδίο παράδοσης (στάνταρ σετ)
- Μεταλλική κατασκευή για ύψη έως 260 cm (συμπεριλαμβανομένου του πέλματος)
- 10 επίπεδα για την ευθεία βασική έκδοση
- Κιγκλίδωμα μονής όψης
- Ξύλινη κουπαστή
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Ευθεία |
| Material Stufen | Οξιά – Wenge, Οξιά – Άμμος, Οξιά – Καρυδιά, Οξιά – Λευκή – Λακαρισμένη, Οξιά – Λευκό 84, Οξιά – Μαύρο, Οξιά – Περιστέρι, Οξιά – Τσιμέντο, Οξιά – Φυσική |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας |
| Κεντρική ράβδος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας |
| Κουπαστή | Ξύλο |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 10 σκαλοπάτια για 221 – 261 cm, 11 σκαλοπάτια για 241 – 285 cm, 12 σκαλοπάτια για 261 – 309 cm, 13 σκαλοπάτια για 281 – 333 cm, 14 σκαλοπάτια για 301 – 357 cm, 9 σκαλοπάτια για 201 – 237 cm |
| Μήκος κάτοψης | 10 σκαλοπάτια + πλατφόρμα: 137 cm, 11 σκαλοπάτια + πλατφόρμα: 149 cm, 12 σκαλοπάτια + πλατφόρμα: 161 cm, 13 σκαλοπάτια + πλατφόρμα: 173 cm, 14 σκαλοπάτια + πλατφόρμα: 185 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 357 cm |
| Treppengeländer | Διπλής όψης, Μονής όψης |
| Πλάτος σκάλας | 61 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 24 εκ. |
| Stufenbreite | 58 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 58 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 20,0 – 24,0 εκ. |
| Δύναμη βήματος | 2,9 εκ |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,5 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 90 εκ. |


















