RINTAL SMALL TURN
Χαρακτηριστικά:
- Καινοτόμος και μοντέρνος σχεδιασμός σε industrial chic
- Εντυπωσιακά μεταλλικά μέρη σε συνδυασμό με απαλά καμπυλωτά ξύλινα σκαλοπάτια
- Υψηλής ποιότητας ξύλο σημύδας
- Μεταλλικά μέρη με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι ή λευκό χρώμα
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 356 cm
Μάρκα: Rintal (IT)
Χρόνος παράδοσης: 3-4 εβδομάδες
Price range: 950,00 € through 2.800,00 €
Διαμορφώσιμη σκάλα εξοικονόμησης χώρου – σπειροειδής σχεδιασμός
Αυτή η συμπαγής σκάλα εξοικονόμησης χώρου συνδυάζει εξοικονόμηση χώρου, λειτουργικότητα και ασφάλεια σε ένα καλά μελετημένο σύστημα. Τα τριγωνικά σκαλοπάτια, το κάγκελο και η κομψή ξύλινη κουπαστή το καθιστούν ιδανική λύση για χώρους όπου κάθε εκατοστό μετράει – χωρίς συμβιβασμούς στην άνεση ή τη σταθερότητα.
Στάδια
Η σκάλα είναι εξοπλισμένη με στιβαρά ξύλινα σκαλοπάτια που προσφέρουν βάθος πέλματος έως 24 cm, πλάτος 60 cm και πάχος 29 mm .
Χάρη στο ειδικό σχήμα των σκαλοπατιών, ο διαθέσιμος χώρος αξιοποιείται βέλτιστα, ενώ ταυτόχρονα εξασφαλίζεται ευχάριστη και ασφαλής πρόσβαση.
Παραλλαγές κλίσης και τοποθέτησης
Το βήμα μπορεί να ρυθμιστεί ευέλικτα μεταξύ 20 cm και 24 cm (το πρώτο βήμα σταθερό είναι 20 cm).
Ανάλογα με την κατάσταση του δωματίου, η σκάλα μπορεί να εγκατασταθεί ως εξής:
- Ίσιο σχέδιο
- 1× Κουλουριασμένο (σχήμα L)
- 2× Κουλουριασμένο (σχήμα U)
Μπορούν να προστεθούν πρόσθετα σκαλοπάτια για την επέκταση της σκάλας σε μέγιστο ύψος 356 εκ .
Κιγκλίδα
Το τυπικό κιγκλίδωμα αποτελείται από μεταλλικούς στύλους και μια κουπαστή PVC, η οποία παρέχεται σε χρώμα που ταιριάζει με το επιλεγμένο χρώμα σκαλοπατιού.
Ο συνδυασμός μετάλλου και ξύλου δίνει στη σκάλα μια μοντέρνα, αρμονική εμφάνιση και ταυτόχρονα εξασφαλίζει ασφάλεια.
Πεδίο παράδοσης (στάνταρ σετ)
- Μεταλλική κατασκευή για ύψη έως 260 cm (συμπεριλαμβανομένου του πέλματος)
- 10 επίπεδα για την ευθεία βασική έκδοση
- Κιγκλίδωμα μονής όψης
- Κουπαστή PVC
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Σχήμα L, σχήμα U |
| Material Stufen | Σημύδα – Φυσική |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας |
| Κεντρική ράβδος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας |
| Κουπαστή | Το PVC |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 10 σκαλοπάτια για 220 – 260 cm, 11 σκαλοπάτια για 240 – 284 cm, 12 σκαλοπάτια για 260 – 308 cm, 13 σκαλοπάτια για 280 – 332 cm, 14 σκαλοπάτια για 300 – 356 cm, 9 σκαλοπάτια για 200 – 236 cm |
| Podest | Gewendelt mit einem Podest, Gewendelt mit zwei Podesten |
| Μήκος κάτοψης | 10 σκαλοπάτια + πλατφόρμα: 137 cm, 11 σκαλοπάτια + πλατφόρμα: 149 cm, 12 σκαλοπάτια + πλατφόρμα: 161 cm, 13 σκαλοπάτια + πλατφόρμα: 173 cm, 14 σκαλοπάτια + πλατφόρμα: 185 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 356 cm |
| Treppengeländer | Διπλής όψης, Μονής όψης |
| Πλάτος σκάλας | 61 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 24 εκ. |
| Stufenbreite | 58 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 58 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 20,0 – 24,0 εκ. |
| Δύναμη βήματος | 2,9 εκ |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,5 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 90 εκ. |








