RINTAL SMALL TURN
Caracteristici:
- Design inovator și modern în șic-ul industrial
- Piese metalice impresionante combinate cu trepte de lemn ușor curbate
- Lemn de înaltă calitate în mesteacăn
- Piese metalice vopsite cu pulbere, gri sau alb
- Înălțimea maximă a podelei: 356 cm
Brand: Rintal (IT)
Timp de livrare: 3-4 săptămâni
Interval de prețuri: 950,00 € până la 2.800,00 €
Scară configurabilă care economisește spațiu – design în spirală
Această scară compactă care economisește spațiu combină economisirea spațiului, funcționalitatea și siguranța într-un sistem bine gândit. Treptele triunghiulare, balustrada pentru stâlpi și eleganta balustradă din lemn o fac o soluție ideală pentru spațiile în care fiecare centimetru contează – fără a compromite confortul sau stabilitatea.
Etape
Scara este echipată cu trepte solide din lemn , care oferă o adâncime a treptelor de până la 24 cm, o lățime de 60 cm și o grosime de 29 mm .
Datorită formei speciale a treptelor, spațiul disponibil este folosit optim, asigurând totodată un acces plăcut și sigur.
Pantă și variante de montare
Înălțimea poate fi ajustată flexibil între 20 cm și 24 cm (primul pas fix 20 cm).
În funcție de situația camerei, scara poate fi instalată astfel:
- Design drept
- 1× Înfășurat (formă de L)
- 2× Înfășurat (în formă de U)
Se pot adăuga trepte suplimentare pentru a extinde scara până la o înălțime maximă de 356 cm .
Balustrade
Balustrada standard constă din stâlpi metalici și o balustradă din PVC, care este livrată într-o culoare care corespunde culorii treptelor selectate.
Combinația dintre metal și lemn conferă scării un aspect modern și armonios și, în același timp, asigură siguranța.
Domeniul de livrare (set standard)
- Construcție metalică pentru înălțimi de până la 260 cm (inclusiv banda de rulare)
- 10 niveluri pentru versiunea de bază pură
- Balustradă cu o singură latură
- Balustradă din PVC
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Formă de L, formă de U |
| Material Stufen | Mesteacăn – Natural |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere |
| Spar central | Oțel vopsit cu pulbere |
| Balustrada | PVC |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 10 trepte pentru 220 – 260 cm, 11 trepte pentru 240 – 284 cm, 12 trepte pentru 260 – 308 cm, 13 trepte pentru 280 – 332 cm, 14 trepte pentru 300 – 356 cm, 9 trepte pentru 200 – 236 cm |
| Podest | Gewendelt mit einem Podest, Gewendelt mit zwei Podesten |
| Lungimea planului etajului | 10 trepte + platformă: 137 cm, 11 trepte + platformă: 149 cm, 12 trepte + platformă: 161 cm, 13 trepte + platformă: 173 cm, 14 trepte + platformă: 185 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 356 cm |
| Treppengeländer | Cu două fețe, Pe o singură față |
| Lățimea scărilor | 61 cm |
| Adâncimea performanței | 24 cm |
| Stufenbreite | 58 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 58 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 20,0 – 24,0 cm |
| Forța treptelor | 2,9 cm |
| Diametrul tijei de balustradă | 2,5 cm |
| Înălțimea balustrada | 90 cm |








