RINTAL ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΨΕΥΔΑΡΓΥΡΟΣ
Χαρακτηριστικά:
- Καθαρές και απλές γραμμές για διαχρονικό σχεδιασμό
- Στιβαρό, ανθεκτικό και εύκολο στη συναρμολόγηση
- Μεταλλικά μέρη γαλβανισμένα εν θερμώ
- Διάμετροι: 120, 140 και 160 cm
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 368 cm
Μάρκα: RINTAL (ΙΤ)
Χρόνος παράδοσης: 3-4 εβδομάδες
Price range: 2.600,00 € through 4.200,00 €
Rintal Exterior Zink – η διαμορφώσιμη εξωτερική σκάλα για τις υψηλότερες απαιτήσεις
Το Rintal Exterior Zink είναι μια κορυφαία εξωτερική σκάλα: ανθεκτική, σταθερή και ευέλικτα διαμορφώσιμη για σχεδόν κάθε δομική κατάσταση.
Χάρη στην κατασκευή του από γαλβανισμένο εν θερμώ χάλυβα , προσφέρει εξαιρετική προστασία από τη διάβρωση, καθιστώντας το ιδανικό για μόνιμη χρήση σε εξωτερικούς χώρους.
Η δομή
Η φέρουσα κατασκευή αποτελείται από στιβαρά, γαλβανισμένα εν θερμώ χαλύβδινα στοιχεία που έχουν αρθρωτό σχεδιασμό και μπορούν να προσαρμοστούν με ακρίβεια σε διαφορετικά ύψη και διαμέτρους.
Τα ρυθμιζόμενα συνδετικά στοιχεία επιτρέπουν την ακριβή ρύθμιση της κλίσης, επιτρέποντας την ευέλικτη χρήση της σκάλας τόσο σε χαμηλά όσο και σε μεγάλα ύψη.
Τα Βήματα
Τα σκαλοπάτια του Exterior Zinc είναι κατασκευασμένα από γαλβανισμένη εν θερμώ λαμαρίνα, η οποία κατασκευάζεται χωρίς ορατές συγκολλήσεις.
Το αποτέλεσμα είναι μια ιδιαίτερα καθαρή εμφάνιση και υψηλή δομική αντοχή.
Το αντιολισθητικό ανάγλυφο στο μπροστινό άκρο παρέχει πρόσθετη ασφάλεια – ένα αποφασιστικό πλεονέκτημα για εξωτερικές σκάλες που είναι εκτεθειμένες στις καιρικές συνθήκες όλο το χρόνο.
Το κιγκλίδωμα
Το κιγκλίδωμα αποτελείται από κάθετες μεταλλικές ράβδους που συνδέονται με μια ανθεκτική στις καιρικές συνθήκες πλαστική κουπαστή.
Όλα τα εξαρτήματα είναι σχεδιασμένα με τέτοιο τρόπο ώστε να εναρμονίζονται τέλεια μεταξύ τους, τόσο οπτικά όσο και λειτουργικά.
Επιφανειακή επεξεργασία
Όλα τα μεταλλικά μέρη είναι γαλβανισμένα εν θερμώ στάνταρ για να εξασφαλίζεται η μέγιστη προστασία από τη σκουριά, την υγρασία και τις εξωτερικές επιδράσεις.
Κατόπιν αιτήματος, η σκάλα μπορεί επίσης να εφοδιαστεί με υψηλής ποιότητας βαφή πούδρας .
| Πεδίο εφαρμογής | Εξωτερικός χώρος |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Χάλυβας |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Γαλβανισμένος εν θερμώ χάλυβας |
| Σωλήνας ατράκτου | Γαλβανισμένος εν θερμώ χάλυβας |
| Material Handlauf | Το PVC |
| Farbe Konstruktion | Γαλβανισμένος |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 368 cm |
| Άνοιγμα οροφής | Ελάχ. 125 x 125 εκ., Ελάχιστο 145 x 145 εκ., Ελάχιστο 165 x 165 εκ. |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 21,0 – 23,0 εκ. |
| Freie Durchgangsbreite | 50 cm, 60 cm, 70 cm |
| Δύναμη βήματος | 1,5 χιλ. |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,2 εκ |
| Διάμετρος κουπαστής | 5 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,0 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 98 – 114,5 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |






