JOKER
Caracteristici:
- Scară practică care economisește spațiu, cu un aspect liniar
- Trepte de lemn cu aspect de deschis sau nuc închis
- Balustradă cu balustradă din lemn masiv pentru a se potrivi cu treptele
- Părți metalice vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb
- Înălțime maximă a podelei: 327,6 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.750,00 € până la 2.250,00 €
Descriere:
Simplu și practic – acestea sunt cuvintele pe care le-ai putea folosi pentru a descrie scara Joker, care economisește spațiu. Treptele drepte din lemn sunt extrem de stabile și oferă o suprafață mare pentru mers. Balustrada cu bară cu balustradă din lemn masiv lăcuit asigură confortul și siguranța necesară la urcarea scărilor. Acest lucru face ca Jokerul să fie alegerea ideală și pentru familiile cu copii sau animale de companie.
Design flexibil:
Ca la toate scările sistemului Minka, poți personaliza și jokerii în funcție de ideile tale. Poți alege atât tonul lemnului, cât și culoarea metalului din mai multe opțiuni. Lemnul de deschis la culoare sau un aspect mai închis de nuc sunt disponibile pentru trepte. Metalul poate fi vopsit cu pulbere în negru, gri sau alb.
Scara Joker care economisește spațiu are un traseu drept – dar este disponibilă și în variantă cu un sfert sau jumătate în spirală. Aceste modele sunt cunoscute sub numele de Joker Turn și Joker Turn 180°.
Utilizare sustenabilă:
Treptele Joker, grosime de 35 mm, nu sunt doar extrem de rezistente, ci și rezistente la zgârieturi și alte uzuri. Acest lucru este asigurat de lacul de înaltă calitate al lemnului. Același lucru se aplică și pieselor metalice care sunt acoperite cu pulbere în Austria. Calitatea superioară a componentelor se reflectă nu doar în aspectul frumos, ci și în durata lungă de viață a jokerilor.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Drept |
| Material Stufen | – Nuc, Fag |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Spar central | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | lăcuit sau colorat și lăcuit de la nuc |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte până la 304,2 cm, 13 trepte până la 327,6 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 327,6 cm |
| Deckenöffnung | 150 x 75 cm |
| Treppengeländer | Cu două fețe, Pe o singură față |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 17,2-23,4 cm |
| Adâncimea performanței | 16,3 cm |
| Stufenbreite | 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 70 cm |
| Forța treptelor | 3,5 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Înălțimea balustrada | 100 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |














