COMFORT TOP TURN
Caracteristici:
- Combinație perfectă de confort și aspect
- Un sfert de rotație spre stânga sau dreapta posibil
- Trepte din lemn cu aspect și nuc
- Părți metalice vopsite cu pulbere în gri, negru sau alb
- Balustradă cu corzi inferioare din oțel inoxidabil și balustradă din PVC
- Înălțime maximă a podelei: 360 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.750,00 € până la 2.600,00 €
Descriere:
Combinația perfectă de confort și aspect este oferită de scara care economisește spațiu Comfort Top Turn. Datorită sfertului de rotație, se potrivește perfect în încăperi întortocheate – însă treptele oferă o suprafață mare și confortabilă pentru bătăi de rulare. Cu treptele din lemn masiv și balustrada inferioară a cordului, Comfort Top Turn este de asemenea o adevărată atracție a privirii.
Design flexibil:
Comfort Top Turn poate fi personalizat în funcție de diverse aspecte. De exemplu, poți alege între lemn de natural sau un aspect mai închis de nuc pentru treptele din lemn. Piesele metalice și balustrada din PVC sunt disponibile în culorile gri, negru și alb.
Poți decide și în ce direcție să fie în spirală scările. Treptele și elementele metalice sunt proiectate pentru construcție în ambele direcții.
Utilizare sustenabilă:
Cu această scară de înaltă calitate, care economisește spațiu, vei asigura o cale confortabilă către următorul etaj pe termen lung. Treptele drepte sunt realizate din lemn european și oferă stabilitate și siguranță la urcarea scărilor. Părțile metalice sunt acoperite cu un strat de pulbere de înaltă calitate și astfel rezistă zgârierilor și altor uzuri. Corzile inferioare din oțel inoxidabil amplifică și mai mult balustrada.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Formă de L |
| Material Stufen | – Nuc, Fag |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Spar central | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Acorduri joase | Oțel inoxidabil |
| Balustrada | PVC gri, negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte până la 312 cm, 13 trepte până la 336 cm, 14 trepte până la 360 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 360 cm |
| Deckenöffnung | 203 x 85 cm |
| Treppengeländer | Cu două fețe, Pe o singură față |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 18,5-24,0 cm |
| Adâncimea performanței | 20 cm |
| Stufenbreite | 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 80 cm |
| Forța treptelor | 3,5 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Înălțimea balustrada | 90 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
Documentație tehnică
Einbauanleitung_Comfort Virajul
de susKonfigurationen_Comfort Virajul superior + 1 Extensie
de înălțimeKonfigurationen_Comfort Virajul superior + 2 extensii
de înălțimeViraj Tehnic-Datenblatt_Comfort Top







