COMFORT TOP TURN
Χαρακτηριστικά:
- Τέλειος συνδυασμός άνεσης και εμφάνισης
- Δυνατότητα τέταρτης στροφής προς τα αριστερά ή προς τα δεξιά
- Ξύλινα σκαλοπάτια σε όψη οξιάς και καρυδιάς
- Μεταλλικά μέρη με βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό
- Κιγκλίδωμα με κάτω χορδές από ανοξείδωτο χάλυβα και κουπαστή PVC
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 360 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 1.750,00 € through 2.600,00 €
Περιγραφή:
Ο τέλειος συνδυασμός άνεσης και εμφάνισης παρέχεται από τη σκάλα Comfort Top Turn που εξοικονομεί χώρο. Χάρη στο τέταρτο της στροφής, ταιριάζει τέλεια σε δωμάτια με στροφές – ωστόσο τα σκαλοπάτια προσφέρουν μια μεγάλη και άνετη επιφάνεια πέλματος. Με τα σκαλοπάτια από μασίφ ξύλο και το κάτω κιγκλίδωμα χορδής, το Comfort Top Turn είναι επίσης πραγματικά εντυπωσιακό.
Ευέλικτο σχέδιο:
Το Comfort Top Turn μπορεί να εξατομικευτεί σύμφωνα με διάφορες πτυχές. Για παράδειγμα, μπορείτε να επιλέξετε ανάμεσα σε φυσικό ξύλο οξιάς ή μια πιο σκούρα εμφάνιση καρυδιάς για τα ξύλινα σκαλοπάτια. Τα μεταλλικά μέρη και η κουπαστή από PVC διατίθενται στα χρώματα γκρι, μαύρο και άσπρο.
Μπορείτε επίσης να αποφασίσετε προς ποια κατεύθυνση θα πρέπει να είναι σπειροειδείς οι σκάλες. Τα σκαλοπάτια και τα μεταλλικά στοιχεία έχουν σχεδιαστεί για κατασκευή και προς τις δύο κατευθύνσεις.
Βιώσιμη χρήση:
Με αυτήν την υψηλής ποιότητας σκάλα εξοικονόμησης χώρου, θα εξασφαλίσετε μακροπρόθεσμα έναν άνετο δρόμο για τον επόμενο όροφο. Τα ίσια σκαλοπάτια είναι κατασκευασμένα από ευρωπαϊκό ξύλο και προσφέρουν σταθερότητα και ασφάλεια κατά το ανέβασμα σκαλοπατιών. Τα μεταλλικά μέρη είναι επικαλυμμένα με υψηλής ποιότητας βαφή πούδρας και έτσι αψηφούν τις γρατσουνιές και άλλες φθορές. Οι κάτω χορδές από ανοξείδωτο χάλυβα ενισχύουν περαιτέρω το κιγκλίδωμα.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Σχήμα L |
| Material Stufen | Οξιά – Καρυδιά, Φηγός |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κεντρική ράβδος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Χαμηλότερες συγχορδίες | Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Κουπαστή | PVC γκρι, μαύρο ή άσπρο |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια έως 312 cm, 13 σκαλοπάτια έως 336 cm, 14 σκαλοπάτια έως 360 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 360 cm |
| Deckenöffnung | 203 x 85 cm |
| Treppengeländer | Διπλής όψης, Μονής όψης |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 18,5-24,0 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 20 εκ. |
| Stufenbreite | 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 80 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 90 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |
Τεχνική τεκμηρίωση
Einbauanleitung_Comfort Κορυφαία στροφή
Konfigurationen_Comfort Στροφή κορυφής + 1 επέκταση
ύψουςKonfigurationen_Comfort Top Turn + 2 επεκτάσεις
ύψουςΣτροφή κορυφής Datenblatt_Comfort τεχνικής







