JOKER TURN 180°
Caracteristici:
- Scară care economisește spațiu cu trepte și balustrade din lemn masiv cu bare verticale
- Două seturi cu pași speciali permit asamblarea cu rotire de 180°
- Tipuri posibile de lemn pentru trepte și balustrada: lăcuit sau colorat la nuc
- Părți metalice vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb
- Înălțime maximă a podelei: 327,6 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.850,00 € până la 2.350,00 €
Descriere:
Joker Turn 180° este o variantă specială a scărilor care economisesc spațiu Joker sau Joker Turn. Partea specială la această scară este că vine cu două seturi de trepte speciale. Acestea permit o configurație cu două viraje de 90°, ceea ce înseamnă că Joker Turn 180° este considerată în ansamblu o scară semi-spiralată.
Design flexibil:
Pe de o parte, Joker Turn 180° este extrem de flexibil ca construcție, deoarece pașii speciali pentru spirală pot fi montați oricând. Acest lucru îți permite să folosești optim scara în camerele încolătuite. Pe de altă parte, Joker Turn 180° îți oferă și multe opțiuni în ceea ce privește designul culorilor. Pentru trepte și balustrada din lemn masiv, poți alege între și vopsit pe nuc. Piesele metalice sunt vopsite cu pulbere în gri, negru sau alb, în funcție de preferințele tale.
Utilizare sustenabilă:
Ca toate scările Minka, Joker Turn 180° este realizată din materiale de cea mai înaltă calitate. Treptele sunt acoperite cu lac sau slayer, ceea ce nu doar că le îmbunătățește vizual, dar le face și mai rezistente. Când vine vorba de piese din oțel, departamentul intern de vopsire cu pulbere se asigură că acestea au culoarea potrivită și sunt protejate împotriva coroziunii și uzurii.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | 1/2 bobinat |
| Material Stufen | – Nuc, Fag |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Spar central | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | lăcuit sau colorat și lăcuit de la nuc |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte până la 304,2 cm, 13 trepte până la 327,6 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 327,6 cm |
| Treppengeländer | Cu două fețe, Pe o singură față |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 17,2-23,4 cm |
| Adâncimea performanței | 16,3 cm |
| Stufenbreite | 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 70 cm |
| Forța treptelor | 3,5 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Înălțimea balustrada | 100 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
Documentație tehnică
Einbauanleitung_Joker Viraj 180°
Konfigurationen_Joker-Turn-180
Virajul tehnic Datenblatt_Joker 180°
























