JOKER TURN
Caracteristici:
- Scară care economisește spațiu cu spirală de 90 de grade și trepte drepte
- Balustradă cu tije drepte și balustradă cu aspect de lemn
- Trepte și balustradă din lemn natural de sau, cu un aspect mai închis de nuc
- Părți metalice vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb
- Înălțime maximă a podelei: 327,6 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.800,00 € până la 2.300,00 €
Descriere:
Scara Joker Turn cu un sfert de tură, care economisește spațiu, combină abil metalul cu lemnul. Treptele dreptunghiulare permit un pas confortabil, în timp ce balustrada din lemn masiv lăcuit stă confortabil în mână. Structura de bază și tijele balustradei din oțel oferă stabilitatea necesară la urcarea scărilor.
Design flexibil:
Joker Turn vine cu un set de pași care permit să fie configurat cu o rotație de 90 de grade. Ești liber să decizi dacă scările trebuie cotite spre stânga sau spre dreapta. Dar există și o alegere de culori pentru lemn și metal. Treptele și balustradele sunt disponibile într-un aspect deschis sau nuc închis. Pentru piesele din oțel, este posibilă vopsea cu pulbere neagră, gri sau albă.
Utilizare sustenabilă:
Toate materialele Joker Turn sunt furnizate din Europa și procesate sau ambalate în Austria. Spre deosebire de produsele „Made in China”, scările Minka reprezintă cea mai înaltă calitate și sustenabilitate.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | 1/4 bobinat |
| Material Stufen | – Nuc, Fag |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Spar central | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | lăcuit sau colorat și lăcuit de la nuc |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte până la 304,2 cm, 13 trepte până la 327,6 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 327,6 cm |
| Treppengeländer | Cu două fețe, Pe o singură față |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 17,2-23,4 cm |
| Adâncimea performanței | 16,3 cm |
| Stufenbreite | 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 70 cm |
| Forța treptelor | 3,5 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Înălțimea balustrada | 100 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
























