JOKER TURN
Funktioner:
- Pladsbesparende trappe med 90-graders spiral- og lige trin
- Gelænder med lige stænger og gelænder i trælook
- Trin og gelænder i naturligt bøgetræ eller bøgetræ bejdset på et mørkere valnøddelook
- Pulverlakerede metaldele i sort, grå eller hvid
- Maksimal gulvhøjde: 327,6 cm
Mærke: Minka (AT)
Leveringstid: 2-3 uger
Prisinterval: 1.800,00 € til 2.300,00 €
Beskrivelse:
Joker Turn kvartvendingstrappen kombinerer dygtigt metal og træ. De rektangulære trin giver et behageligt trin, mens gelænderet af lakeret massivt træ ligger behageligt i hånden. Den grundlæggende ramme og gelænderstænger lavet af stål giver den nødvendige stabilitet ved trappeopstigning.
Fleksibelt design:
Joker-vendingen kommer med et sæt trin, der gør det muligt at sætte den op med en 90-graders drejning. Du er fri til at beslutte, om trappen skal drejes til venstre eller højre. Men der er også et valg mellem træ- og metalfarver. Trinene og gelænderet fås i et lyst bøgetræ eller et mørkere valnøddelook. For ståldelene er sort, grå eller hvid pulverlakering mulig.
Bæredygtig anvendelse:
Alle materialer fra Joker Turn leveres fra Europa og behandles eller pakkes i Østrig. I modsætning til “Made-in-China”-produkter står Minka-trapper for højeste kvalitet og bæredygtighed.
| Anvendelsesområde | Interiør |
|---|---|
| Fastgørelse | Loft |
| Henrettelse | 1/4 oprullet |
| Material Stufen | Bøg, Bøg – Valnød |
| Rækværkstænger | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Midterbjælke | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Gelænder | Lakeret bøg eller bejdset og lakeret bøg til valnød |
| Farbe Konstruktion | Grå, Hvid, Sort |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trin op til 304,2 cm, 13 trin op til 327,6 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 327,6 cm |
| Treppengeländer | Enkeltsidet, To-sidet |
| Hældningshøjde pr. trin | 17,2-23,4 cm |
| Dybde af optræden | 16,3 cm |
| Stufenbreite | 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 70 cm |
| Trinstyrke | 3,5 cm |
| Håndtagsdiameter | 4 cm |
| Gelænderhøjde | 100 cm |
| Lastekapacitet | 800 kg / trappe 200 kg / trin |
























