JOKER TURN
Ominaisuudet:
- Tilaa säästävä portaikko, jossa on 90 asteen spiraali ja suorat portaat
- Kaide suorilla tangoilla ja käsikaiteella puusta näyttää
- Portaat ja käsikaide on valmistettu luonnonpyökkipuusta tai pyökkistä, tummemman pähkinäpuun sävyssä
- Jauhemaalatut metalliosat mustana, harmaana tai valkoisena
- Suurin lattiakorkeus: 327,6 cm
Brändi: Minka (AT)
Toimitusaika: 2–3 viikkoa
Hintaluokka: 1.800,00 € - 2.300,00 €
Kuvaus:
Joker Turn -neljänneskäännöksen tilaa säästävä portaikko yhdistää taitavasti metallin ja puun. Suorakaiteen muotoiset portaat mahdollistavat mukavan askelman, kun taas lakatusta massiivipuusta valmistettu käsijoide lepää mukavasti kädessä. Perusrunko ja teräksestä valmistetut kaidevarret tarjoavat tarvittavan vakauden portaita noustaessa.
Joustava suunnittelu:
Joker-käännöksessä on sarja askelia, jotka mahdollistavat 90 asteen käännöksen. Voit vapaasti päättää, käännetäänkö portaat vasemmalle vai oikealle. Mutta tarjolla on myös puu- ja metallivärivaihtoehtoja. Portaat ja kaide ovat saatavilla vaalean pyökin tai tummemman pähkinän sävyisinä. Teräsosiin on mahdollista käyttää mustaa, harmaata tai valkoista jauhemaalia.
Kestävä käyttö:
Kaikki Joker Turnin materiaalit toimitetaan Euroopasta ja käsitellään tai pakataan Itävallassa. Toisin kuin ”Made-in-China” -tuotteet, Minka-portaat edustavat korkeinta laatua ja kestävyyttä.
| Soveltamisalaisuus | Sisätilat |
|---|---|
| Kiinnitys | Katto |
| Teloitus | 1/4 kierretty |
| Material Stufen | Pyökki, Pyökki – Saksanpähkinä |
| Kaidetankot | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Keskisparri | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Kaide | Lakattu pyökki tai värjätty ja lakattu pyökki pähkinäpähkinäksi |
| Farbe Konstruktion | Harmaa, Musta, Valkoinen |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 askelmaa 304,2 cm, 13 askelta 327,6 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 327,6 cm |
| Treppengeländer | Kaksipuolinen, Yksipuolinen |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 17,2–23,4 cm |
| Suorituskyvyn syvyys | 16,3 cm |
| Stufenbreite | 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 70 cm |
| Askeleen voimakkuus | 3,5 cm |
| Käsijohteen halkaisija | 4 cm |
| Kaiteen korkeus | 100 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 800 kg / portaat 200 kg / askel |
























