JOKER TURN 180°
Χαρακτηριστικά:
- Σκάλα εξοικονόμησης χώρου με σκαλοπάτια από μασίφ ξύλο και κάγκελα με κάθετες ράβδους
- Δύο σετ με ειδικά σκαλοπάτια επιτρέπουν τη συναρμολόγηση με περιστροφή 180°
- Πιθανοί τύποι ξύλου για τα σκαλοπάτια και την κουπαστή: λακαρισμένη οξιά ή λεκιασμένη οξιά έως καρυδιά
- Μεταλλικά μέρη με βαφή πούδρας σε μαύρο, γκρι ή λευκό
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 327,6 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 1.850,00 € through 2.350,00 €
Περιγραφή:
Το Joker Turn 180° είναι μια ειδική παραλλαγή των σκαλοπατιών Joker ή Joker Turn που εξοικονομούν χώρο. Το ιδιαίτερο με αυτή τη σκάλα είναι ότι συνοδεύεται από δύο σετ ειδικών σκαλοπατιών. Αυτά επιτρέπουν μια ρύθμιση με δύο στροφές 90°, πράγμα που σημαίνει ότι το Joker Turn 180° θεωρείται συνολικά μια ημισπειροειδής σκάλα.
Ευέλικτο σχέδιο:
Από τη μία πλευρά, το Joker Turn 180° είναι εξαιρετικά ευέλικτο στην κατασκευή, καθώς τα ειδικά σκαλοπάτια για το σπιράλ μπορούν να τοποθετηθούν σε οποιοδήποτε σημείο. Αυτό σας επιτρέπει να χρησιμοποιείτε τη σκάλα βέλτιστα σε δωμάτια με περιέλιξη. Από την άλλη πλευρά, το Joker Turn 180° σας προσφέρει επίσης πολλές επιλογές όσον αφορά τον χρωματικό σχεδιασμό. Για τα σκαλοπάτια και την κουπαστή από μασίφ ξύλο, μπορείτε να επιλέξετε ανάμεσα σε οξιά και οξιά βαμμένη σε καρυδιά. Τα μεταλλικά μέρη είναι βαμμένα με πούδρα είτε σε γκρι, μαύρο ή λευκό, ανάλογα με τις προτιμήσεις σας.
Βιώσιμη χρήση:
Όπως όλες οι σκάλες Minka, έτσι και η Joker Turn 180° είναι κατασκευασμένη από υλικά υψηλής ποιότητας. Τα σκαλοπάτια καλύπτονται με βερνίκι ή δολοφόνο, το οποίο όχι μόνο τα ενισχύει οπτικά, αλλά τα κάνει και πιο ανθεκτικά. Όσον αφορά τα χαλύβδινα μέρη, το εσωτερικό τμήμα βαφής πούδρας διασφαλίζει ότι έχουν το σωστό χρώμα και προστατεύονται από τη διάβρωση και τη φθορά.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | 1/2 κουλουριασμένο |
| Material Stufen | Οξιά – Καρυδιά, Φηγός |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κεντρική ράβδος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κουπαστή | Λακαρισμένη οξιά ή λεκιασμένη και βερνικωμένη οξιά σε καρυδιά |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια έως 304,2 cm, 13 σκαλοπάτια έως 327,6 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 327,6 cm |
| Treppengeländer | Διπλής όψης, Μονής όψης |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 17,2-23,4 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 16,3 εκ. |
| Stufenbreite | 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 70 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |
Τεχνική τεκμηρίωση
Einbauanleitung_Joker Στροφή 180°
Konfigurationen_Joker-Στροφή-180
Τεχνική Datenblatt_Joker Στροφή 180°
























