STYLE
Funktioner:
- Rak, platsbesparande trappa med trappsteg och räcke av massivt trä
- Modern och enkel look som passar alla inredningsstilar
- Massiva trästeg i bok eller betsade till en mörkare valnötslook
- Metalldelar pulverlackerade i svart, grått eller vitt
- Maximal golvhöjd: 327,6 cm
Varumärke: Minka (AT)
Leveranstid: 2-3 veckor
Prisintervall: 1.100,00 € till 1.600,00 €
Beskrivning:
Den raka trappan i Style imponerar med sina högkvalitativa trappsteg och det matchande räcket av massivt trä. Dessa känns inte bara bekväma, utan säkerställer också säker upp- och nedstigning. Tillsammans med stålelementen och räcket med rostfria balkar får resultatet ett modernt och linjärt utseende som kompletterar alla inredningsstilar.
Flexibel design:
Trappstegen i Style-trappan finns i två olika trätoner: bok och valnöt. Metalldelarna är täckta med en fint texturerad pulverlackering och kan beställas i svart, grått eller vitt. Detta gör att du kan kombinera trä- och metallelementen som du vill och skapa ett individuellt utseende för ditt hem.
Hållbar användning:
De raka trappstegen i Styles centrala räcketrappa känns inte bara av hög kvalitet, utan också mycket behagliga att gå på. Tack vare den stabila konstruktionen och användningen av hållbara material kommer trappor att vara ett verkligt nöje och du vill inte vara utan dessa trappor.
| Tillämpningsområde | Interiör |
|---|---|
| Fästning | Tak |
| Avrättning | Rakt fram |
| Material Stufen | Bok, Bok – Valnöt |
| Räckesstänger | Pulverlackerat stål i grått, svart eller vitt |
| Mittbalken | Pulverlackerat stål i grått, svart eller vitt |
| Lägre ackord | Rostfritt stål |
| Ledstång | Lackerad bok eller betsad och lackerad bok till valnöt |
| Farbe Konstruktion | Grå, Svart, Vit |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 steg upp till 304,2 cm, 13 steg upp till 327,6 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 327,6 cm |
| Deckenöffnung | 196 x 75 cm |
| Treppengeländer | Enkelsidig, Tvåsidig |
| Lutningshöjd per steg | 17,2–23,4 cm |
| Djup i framförandet | 16,3 cm |
| Stufenbreite | 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 70 cm |
| Stegstyrka | 3,5 cm |
| Räckediameter | 4 cm |
| Räckets höjd | 100 cm |
| Lastkapacitet | 800 kg / trappa 200 kg / steg |
Realiseringar
- Realisation Raumspartreppe Style
- Realisation Style
- Realizácia Style Bratislava_4
- Realizácia Style Bratislava_6
- Realizácia Style Bratislava_1
- Style Montované schody
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 7
- Realisation Minka Style
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 6
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 5
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 4
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 2
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 3
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
































































































