QUATRO
Funktioner:
- Innovativt og moderne design i industriel chic
- Slående metaldele kombineret med blidt buede trætrin
- Højkvalitets lakeret træ i bøg eller bøgetræ bejdset på valnød
- Pulverlakerede metaldele i sort, grå eller hvid
- Håndlænder lavet af lakeret ægte træ
- Maksimal gulvhøjde: 321 cm
Mærke: Minka (AT)
Leveringstid: 2-3 uger
Prisinterval: 1.050,00 € til 1.550,00 €
Beskrivelse:
Quatro-trappen fra Minka imponerer med et innovativt design i industriel elegance. Iøjnefaldende metaldele kombineret med let buede trætrin giver det moderne udseende på Quatro-trappen, der sparer plads. Gelænderet, lavet af solidt ægte træ, ligger behageligt i hånden og gør det til en fornøjelse at gå op ad trapper.
Fleksibelt design:
Som alle Minka-trapper kan Quatro fleksibelt tilpasses dine behov. For træet på trinene og gelænderet kan du vælge mellem bøgetræ eller et lidt mørkere valnøddelook. Metaldelene er enten i slående sort eller i mere diskret grå eller hvid. Dette giver dig mulighed for at skabe et individuelt look efter dine ønsker.
Bæredygtig anvendelse:
Træet i Quatros pladsbesparende trappe har en lakfinish af høj kvalitet – dette sikrer en let glans og lang levetid. Med sin egen pulverlakeringsafdeling sikrer Minka en høj kvalitet på metaldelene. Alle materialer til Minka-trapperne stammer fra Europa og er kendetegnet ved et højt niveau af bæredygtighed.
| Anvendelsesområde | Interiør |
|---|---|
| Fastgørelse | Loft |
| Henrettelse | Lige |
| Material Stufen | Bøg, Bøg – Valnød |
| Rækværkstænger | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Midterbjælke | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Lavere akkorder | Rustfrit stål |
| Gelænder | Laket bøg eller bejdset bøg på valnød |
| Farbe Konstruktion | Grå, Hvid, Sort |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 13 trin op til 298 cm, 14 trin op til 321 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 321 cm |
| Treppengeländer | Enkeltsidet, To-sidet |
| Deckenöffnung | 167,5 x 65 cm |
| Hældningshøjde pr. trin | 19,0-23,0 cm |
| Dybde af optræden | 21,0 cm |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Trinstyrke | 3,5 cm |
| Gelænderhøjde | 90 cm |
| Håndtagsdiameter | 4 cm |
| Rækværksstangens diameter | 2,2 cm |
| Lastekapacitet | 800 kg / trappe 200 kg / trin |



























