RONDO SMART
Egenskaber:
- Moderne metalspiraltrappe i industriel design
- Robuste trin lavet af pulverlakeret stål
- Gelænder med lodrette stålstænger og gelænder lavet af PVC af høj kvalitet
- Tre farver mulige takket være pulverlakering: sort, grå og hvid
- Fås i tre diametre: 120, 140 og 160 cm
- Maksimal gulvhøjde: 352,5 mm
Mærke: Minka (AT)
Leveringstid: 2-3 uger
Prisinterval: 1.650,00 € til 2.450,00 €
Beskrivelse:
Rondo Smart metalspiraltrappen har et moderne design, der er perfekt til industrielle boligområder. De nyder dog ikke kun godt af udseendet, men også af Rondo Smarts høje stabilitet. De solide ståltrin sammen med det komfortable PVC-gelænder sikrer et sikkert greb på vejen op.
Fleksibelt design:
Både i størrelse og farve giver Rondo Smart spiraltrappen en vis fleksibilitet. På den ene side kan du vælge mellem tre forskellige diametre – 120, 140 og 160 cm. På den anden side fås Rondo Smart i tre forskellige farver. Hvis du foretrækker et højkontrast interiør i stuen, er farvemulighederne sort og grå et godt valg. Noget enklere, men lige så ædel, er farven hvid.
Bæredygtig anvendelse:
Rondo Smart spiraltrappen har en stabil struktur, der minder om udendørs trapper. Ståltrappen og stålgelænderet sikrer, at du altid kommer sikkert op på næste etage. For at beskytte mod slid og for et endnu smukkere udseende er alle metaldele belagt med en højkvalitets pulverlakering.
| Anvendelsesområde | Interiør |
|---|---|
| Fastgørelse | Loft |
| Henrettelse | Venstre og højre coiled |
| Material Stufen | Stål |
| Rækværkstænger | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Spindelrør | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Gelænder | PVC grå, sort eller hvid |
| Farbe Konstruktion | Grå, Hvid, Sort |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trin + platform op til 305,5 cm, 13 trin + platform op til 329 cm, 14 trin + platform op til 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Loftsåbning | 130 x 130 cm, 150 x 150 cm, 170 x 170 cm |
| Hældningshøjde pr. trin | 190-235 mm |
| Dybde af optræden | 19,6 cm, 21,3 cm, 22,3 cm |
| Rotationsvinkel pr. trin | 29,6°, 25°, 21,9° |
| Perronbredde | 65 cm, 75 cm, 85 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Trinstyrke | 3 mm |
| Spindeldiameter | 10,8 cm |
| Håndtagsdiameter | 4 cm |
| Rækværksstangens diameter | 2,2 cm |
| Gelænderhøjde | 100 cm |
| Lastekapacitet | 800 kg / trappe 200 kg / trin |
Teknisk dokumentation
Konfiguration_Rondo-Spino_120 cm
Konfiguration_Rondo-Spino_140 cm
Konfiguration_Rondo-Spino_160 cm
Samlingsvideo






