RONDO SMART
Χαρακτηριστικά:
- Μοντέρνα μεταλλική σπειροειδής σκάλα σε βιομηχανικό σχεδιασμό
- Στιβαρά σκαλοπάτια από ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας
- Κιγκλίδωμα με κάθετες χαλύβδινες ράβδους και κουπαστή από PVC υψηλής ποιότητας
- Δυνατότητα τριών χρωμάτων χάρη στην ηλεκτροστατική βαφή: μαύρο, γκρι και λευκό
- Διατίθεται σε τρεις διαμέτρους: 120, 140 και 160 cm
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 352,5 mm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 1.650,00 € through 2.450,00 €
Περιγραφή:
Η μεταλλική σπειροειδής σκάλα Rondo Smart έχει μοντέρνο σχεδιασμό που είναι ιδανική για χώρους διαβίωσης βιομηχανικού σχεδιασμού. Ωστόσο, δεν επωφελούνται μόνο από την εμφάνιση, αλλά και από την υψηλή σταθερότητα του Rondo Smart. Τα συμπαγή χαλύβδινα σκαλοπάτια, μαζί με την άνετη κουπαστή PVC, εξασφαλίζουν ασφαλές κράτημα στο δρόμο σας προς τα πάνω.
Ευέλικτο σχέδιο:
Τόσο ως προς το μέγεθος όσο και ως προς το χρώμα, η σπειροειδής σκάλα Rondo Smart προσφέρει ένα ορισμένο περιθώριο. Από τη μία πλευρά, μπορείτε να επιλέξετε ανάμεσα σε τρεις διαφορετικές διαμέτρους – 120, 140 και 160 cm. Από την άλλη, το Rondo Smart διατίθεται σε τρία διαφορετικά χρώματα. Εάν προτιμάτε ένα εσωτερικό του σαλονιού υψηλής αντίθεσης, οι χρωματικές επιλογές μαύρο και γκρι είναι μια καλή επιλογή. Κάπως πιο απλό, αλλά εξίσου ευγενές, είναι το λευκό χρώμα.
Βιώσιμη χρήση:
Η σπειροειδής σκάλα Rondo Smart βαθμολογείται με μια σταθερή δομή παρόμοια με αυτή των εξωτερικών σκαλοπατιών. Τα χαλύβδινα σκαλοπάτια και το χαλύβδινο κιγκλίδωμα διασφαλίζουν ότι θα φτάσετε πάντα στον επόμενο όροφο με ασφάλεια. Για προστασία από τη φθορά και για ακόμα πιο όμορφη εμφάνιση, όλα τα μεταλλικά μέρη είναι επικαλυμμένα με υψηλής ποιότητας βαφή πούδρας.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Χάλυβας |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Σωλήνας ατράκτου | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κουπαστή | PVC γκρι, μαύρο ή άσπρο |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 305,5 cm, 13 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 329 cm, 14 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Άνοιγμα οροφής | 130 x 130 εκ., 150 x 150 εκ., 170 x 170 εκ. |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 190-235 χλστ. |
| Βάθος απόδοσης | 19,6 εκ., 21,3 εκ., 22,3 εκ. |
| Γωνία περιστροφής ανά στάδιο | 29,6°, 25°, 21,9° |
| Πλάτος πλατφόρμας | 65 εκ., 75 εκ., 85 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Δύναμη βήματος | 3 χλστ |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,8 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |
Τεχνική τεκμηρίωση
Konfiguration_Rondo-Spino_120 εκ.
Konfiguration_Rondo-Spino_140 εκ.
Konfiguration_Rondo-Spino_160 εκ
Βίντεο συναρμολόγησης






