SPIRAL WOOD
Χαρακτηριστικά:
- Σταθερή σπειροειδής σκάλα με σκαλοπάτια και κουπαστή από λακαρισμένο μασίφ ξύλο
- Τέσσερις παραλλαγές ξύλου για τα σκαλοπάτια: οξιά, καρυδιά, δρυς και λευκό
- Κιγκλίδωμα ράβδου και άτρακτος από ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας
- Μεταλλικά μέρη διαθέσιμα σε τρία διαφορετικά χρώματα: μαύρο, γκρι και λευκό
- Τρεις πιθανές διάμετροι: 120, 140 ή 160 cm
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 352,5 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 1.335,00 € through 2.635,00 €
Περιγραφή:
Ένας χαλύβδινος σκελετός σε συνδυασμό με σκαλοπάτια πάχους 35 mm και μια κουπαστή από πραγματικό μασίφ ξύλο – η σπειροειδής σκάλα Spiral Wood δεν υστερεί σε κανέναν όσον αφορά τη σταθερότητα. Το κιγκλίδωμα του στύλου παρέχει πρόσθετη ασφάλεια κατά το ανέβασμα σκαλοπατιών. Αυτό καθιστά το Spiral Wood την ιδανική επιλογή για οικογένειες.
Ευέλικτο σχέδιο:
Με τη σπειροειδή σκάλα Spiral Wood, οι επιλογές εξατομίκευσης είναι ιδιαίτερα εκτεταμένες. Το ξύλο των σκαλοπατιών και η κουπαστή μπορούν να επιλεγούν σε τέσσερις διαφορετικές αποχρώσεις: οξιά, λεκιασμένη οξιά σε καρυδιά, δρυς και λευκό λεκιασμένο. Ανάλογα με τον τύπο του ξύλου, τα μεταλλικά μέρη μπορούν να επικαλυφθούν με πούδρα σε μαύρο, γκρι ή λευκό.
Αλλά το Spiral Wood προσφέρει επίσης μια επιλογή μεγέθους – ανάλογα με τον διαθέσιμο χώρο, μπορείτε να επιλέξετε διάμετρο 120, 140 ή 160 cm. Είναι δυνατές συνολικά 36 διαφορετικές διαμορφώσεις.
Βιώσιμη χρήση:
Το ξύλο των σκαλοπατιών και η κουπαστή καλύπτονται με βερνίκι υψηλής ποιότητας. Στην περίπτωση μεταλλικών μερών, η βαφή πούδρας εξασφαλίζει μεγάλη διάρκεια ζωής των υλικών. Ως αποτέλεσμα, η σπειροειδής σκάλα Spiral Wood μπορεί να αντέξει γρατσουνιές και άλλες φθορές για μεγάλο χρονικό διάστημα.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Δρυς, Οξιά – Καρυδιά, Οξιά – Λευκό, Φηγός |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Σωλήνας ατράκτου | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κουπαστή | Οξιά, δρυς, λεκιασμένη οξιά σε καρυδιά ή λεκιασμένη λευκή οξιά |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 305,5 cm, 13 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 329 cm, 14 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 352,5 cm |
| Μέγιστο Ύψος Δαπέδου | Έως 352,5 cm |
| Άνοιγμα οροφής | Ελάχιστο 125 x 125 cm, Ελάχιστο 145 x 140 cm, Ελάχιστο 165 x 160 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 19,0 – 23,5 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 21,0 εκ., 23,6 εκ., 24,4 εκ. |
| Γωνία περιστροφής ανά στάδιο | 30,2°, 26,2°, 22,2° |
| Πλάτος πλατφόρμας | 65 εκ., 75 εκ., 85 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,8 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |
Τεχνική τεκμηρίωση
Konfiguration_Venezia-Spiral_120 cm
Konfiguration_Venezia-Spiral_140 εκ




































