Η Composity είναι μια διεθνώς κατοχυρωμένη με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας, custom-made design εσωτερική σκάλα που συνδυάζει μοντέρνα εμφάνιση, μέγιστη ασφάλεια και μέγιστη άνεση. Η καθαρή, χωρίς βίδες εμφάνιση δημιουργείται από καινοτόμες τεχνικές λύσεις και μια ιδιαίτερα υψηλής ποιότητας επιλογή υλικών – από μασίφ ξύλο οξιάς έως κατασκευές από χάλυβα με εποξειδική βαφή πούδρας.
Κύρια χαρακτηριστικά προϊόντος
- Αρθρωτοί πλευρικοί φορείς από χάλυβα με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας
- Δύο βάθη πέλματος: 23 ή 25 cm
- Ρύθμιση ύψους μέσω διαφανών πολυκαρβονικών αποστατών
- Σκαλοπάτια από μασίφ ξύλο οξιάς, λακαρισμένο με βάση το νερό
- Στιβαρό εξάρτημα κιγκλιδώματος από χάλυβα σε χάλυβα
- Κουπαστή από μασίφ ξύλο οξιάς, χρωματικά συντονισμένη
- Ευέλικτες στροφές: πλατφόρμα εξοικονόμησης χώρου ή κλασική, ρυθμιζόμενη πλατφόρμα διπλής όψης
Το Composity συνδυάζει τον μοντέρνο σχεδιασμό με την τεχνική ακρίβεια – ιδανικό για απαιτητικά έργα εσωτερικής διακόσμησης που απαιτούν κομψότητα, σταθερότητα και δυνατότητα προσαρμογής.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Material Stufen | Οξιά – Wenge, Οξιά – Άμμος, Οξιά – Καρυδιά, Οξιά – Λευκό, Οξιά – Λευκό 84, Οξιά – Περιστέρι, Οξιά – Τσιμέντο, Οξιά – Φυσική |
| Χαμηλότερες συγχορδίες | Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Κουπαστή | Ξύλο |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 10 σκαλοπάτια / 11 κλίσεις για 193 – 269 cm, 11 σκαλοπάτια / 12 κλίσεις για 210 – 294 cm, 12 σκαλοπάτια / 13 κλίσεις για 228 – 318 cm, 13 σκαλοπάτια / 14 κλίσεις για 245 – 343 cm, 14 σκαλοπάτια / 15 κλίσεις για 263 – 367 cm, 15 σκαλοπάτια / 16 κλίσεις για 280 – 392 cm, 16 σκαλοπάτια / 17 κλίσεις για 298 – 416 cm, 9 σκαλοπάτια / 10 κλίσεις για 175 – 245 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 416 cm |
| Stufenbreite | 74 cm, 84 cm, 94 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 74 cm, 84 cm, 94 cm |
| Treppengeländer | Κάθετες μπάρες κιγκλιδώματος, Κάθετες μπάρες κιγκλιδώματος με κάτω χορδές |
| Βάθος απόδοσης | 23 cm ή 25 cm |
Τεχνική τεκμηρίωση
Montageanleitung_COMPOSITY_Geländer με κάθετες μπάρες κιγκλιδώματος
Βίντεο συναρμολόγησης
Πραγματοποιήσεις
Διαμορφωτής
Χρησιμοποιήστε τον διαμορφωτή και επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας. (Διαφορετικά, άμεση επαφή με τον παραγωγό, ο οποίος δεν είναι επιθυμητός)








































































