COMFORT TOP
Ominaisuudet:
- Elegantin ja yksinkertaisen muotoilunsa ansiosta se sopii kaikkiin huonekalutyyleihin
- Turvallinen ja mukava kiinnitys ja poistuminen suorilla askelilla
- Korkealaatuista lakkattua puuta pyökkillä ja pyökillä, värjätty saksanpähkinällä
- Jauhemaalatut metalliosat mustana, harmaana ja valkoisena
- Mukava PVC-käsijoide
- Suurin lattiakorkeus: 360 cm
Brändi: Minka (AT)
Toimitusaika: 2–3 viikkoa
Hintaluokka: 1.500,00 € - 2.350,00 €
Kuvaus:
Comfort Topin tilaa säästävä portaikko tarjoaa Minka todellisen monipuolisen ratkaisun, joka täydentää täydellisesti mitä tahansa sisustustyyliä elegantilla ja yksinkertaisella muodollaan. Suorien askelmiensa ansiosta Comfort Topin portaat ovat kirjaimellisesti huipulla turvallisuuden ja mukavuuden kannalta.
Joustava suunnittelu:
Minka Comfort Top pärjää hyvin vähällä tilalla ja mukautuu täydellisesti mihin tahansa huoneeseen. Sen ohut ja hieman pyöristetty metallinen runko tekee Comfort Topista tyylikkään asusteen kotiisi. Comfort Top tarjoaa myös useita värivaihtoehtoja: puu on saatavilla pyökkinä ja värjäytyneenä pyökkinä pähkinäpähkinällä. Metalliosiin voit valita mustan, harmaan ja valkoisen värien välillä. Sama pätee korkealaatuiseen PVC-kaiteeseen, joka on mukava pitää kädessä ja mahdollistaa vielä turvallisemman portaiden nousun.
Kestävä käyttö:
Comfort Top -portaikko on lakattua puuta ja jauhemaalattuja metalliosia. Materiaalit ovat erittäin kestäviä ja niille on ominaista erittäin pitkä käyttöikä. Lisäksi kaikki Minka-portaiden osat ovat peräisin Euroopasta, mikä tarjoaa suuria etuja paitsi laadun myös kestävyyden kannalta.
| Soveltamisalaisuus | Sisätilat |
|---|---|
| Kiinnitys | Katto |
| Teloitus | Suora |
| Material Stufen | Pyökki, Pyökki – Saksanpähkinä |
| Kaidetankot | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Keskisparri | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Alemmat soinnut | Ruostumaton teräs |
| Kaide | PVC-harmaat, mustat tai valkoiset |
| Farbe Konstruktion | Harmaa, Musta, Valkoinen |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 askelta 312 cm korkeuteen, 13 askelmaa 336 cm korkeuteen, 14 askelta 360 cm korkeuteen |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 360 cm |
| Deckenöffnung | 203 x 85 cm |
| Treppengeländer | Kaksipuolinen, Yksipuolinen |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 18,5–24,0 cm |
| Suorituskyvyn syvyys | 20 cm |
| Stufenbreite | 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 80 cm |
| Askeleen voimakkuus | 3,5 cm |
| Käsijohteen halkaisija | 4 cm |
| Kaiteen korkeus | 90 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 800 kg / portaat 200 kg / askel |





















