SPINO ZINC SMART
Ominaisuudet:
- Dynaaminen kierreportaikko ulkokäyttöön
- Sisätiloissa myös mahdollista
- Portaat, joissa on nuppi, mahdollistavat turvallisen portaiden kiipeämisen
- Kaide, jossa on ruostumattomasta teräksestä valmistetut palkit ja korkealaatuinen PVC-kaide
- Saatavilla neljässä halkaisijassa: 120, 140, 160 tai 180 cm
- Suurin lattiakorkeus: 352,5 cm
Brändi: Minka (AT)
Toimitusaika: 2–3 viikkoa
Hintaluokka: 1.700,00 € - 2.700,00 €
Kuvaus:
Jos etsit dynaamista kierreportaikkoa ulkokäyttöön, Spino Zink Smart on erittäin hyvä valinta. Niittiportaat mahdollistavat nopean, miellyttävän ja turvallisen pääsyn terasseille, korotetuille sisäänkäynneille tai ylemmille kerroksille. Galvanoitu kaide saa modernin ilmeen ruostumattomasta teräksestä valmistettujen palkkien ja korkealaatuisen PVC:n käsijohteen ansiosta.
Joustava suunnittelu:
Spino Zink Smart -ulkoportaikko on saatavilla neljässä eri halkaisijassa. Riippuen siitä, kuinka paljon tilaa sinulla on, voit valita 120, 140, 160 ja 180 cm välillä. Tämän ulkoportaikon maksimilattian korkeus on hieman yli kolme metriä. Kuitenkin Spino Zink Smart sopii myös alemmille kerroksille. Tätä varten jätä yksittäiset askeleet pois tai säädä kaltevuutta per askel yksilöllisesti.
Kestävä käyttö:
Kaikkien teräsosien galvanoinnin ansiosta Spino Zink Smart -kierreportaat ovat turvassa kaikenlaisilta ympäristövaikutuksilta. Ruostumattomasta teräksestä valmistetut palkit ja korkealaatuisesta PVC:stä valmistetut kaide kestävät myös vaivattomasti tuulta ja säätä. Näin voit nauttia portaiden kiipeämisestä pitkällä aikavälillä.
| Soveltamisalaisuus | Ulkonäkö |
|---|---|
| Kiinnitys | Katto |
| Teloitus | Vasen ja oikea kierretty |
| Material Stufen | Teräs |
| Kaidetankot | Galvanoitu teräs |
| Karan putki | Galvanoitu teräs |
| Alemmat soinnut | Ruostumaton teräs |
| Kaide | PVC |
| Farbe Konstruktion | Galvanoitu |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm, 180 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 askelmaa + alusta jopa 305,5 cm, 13 askelmaa + alusta jopa 329 cm, 14 askelmaa + alusta jopa 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Kattoaukko | 130 x 130 cm, 150 x 150 cm, 170 x 170 cm, 185 x 180 cm |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 190–235 mm |
| Suorituskyvyn syvyys | 19,6 cm, 21,3 cm, 22,3 cm, 23,3 cm |
| Pyörimiskulma per vaihe | 29,6°, 25°, 21,9°, 19,4° |
| Laiturin leveys | 65 cm, 75 cm, 85 cm, 95 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm, 78,6 cm |
| Askeleen voimakkuus | 3 mm |
| Karan halkaisija | 10,8 cm |
| Käsijohteen halkaisija | 4 cm |
| Kaidevarren halkaisija | 2,2 cm |
| Kaiteen korkeus | 100 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 800 kg / portaat 200 kg / askel |
Tekninen dokumentaatio
Einbauanleitung_Spino Sink Smart
Konfigurationen_Rondo-Spino_120 cm
Konfigurationen_Rondo-Spino_140 cm
Konfigurationen_Rondo-Spino_160 cm
Kokoonpanovideo






