SPINO ZINC SMART
Caracteristici:
- Scară spiralată dinamică pentru uz exterior
- De asemenea, este posibilă utilizarea în interior
- Treptele cu butoane permit urcarea în siguranță pe scări
- Balustradă cu grinzi din oțel inoxidabil și balustradă realizate din PVC de înaltă calitate
- Disponibile în patru diametre: 120, 140, 160 sau 180 cm
- Înălțime maximă a podelei: 352,5 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.700,00 € până la 2.700,00 €
Descriere:
Dacă cauți o scară spiralată dinamică pentru utilizare în aer liber, Spino Zink Smart este o alegere foarte bună. Treptele cu ținte îți permit să ajungi rapid la terase, intrări ridicate sau la etajele superioare. Balustrada galvanizată primește o notă modernă datorită grinzilor din oțel inoxidabil și balustrada realizată din PVC de înaltă calitate.
Design flexibil:
Scara exterioară Spino Zink Smart este disponibilă în patru diametre diferite. În funcție de cât spațiu ai la dispoziție, poți alege între 120, 140, 160 și 180 cm. Înălțimea maximă a podelei acestei scări exterioare este puțin peste trei metri. Totuși, Spino Zink Smart este potrivit și pentru etajele inferioare. Pentru a face acest lucru, pur și simplu omiți treptele individuale sau ajustați panta pe treaptă individual.
Utilizare sustenabilă:
Datorită galvanizării tuturor pieselor din oțel, scara spiralată Spino Zink Smart este protejată de tot felul de influențe ale mediului. Grinzile din oțel inoxidabil și balustrada din PVC de înaltă calitate sfidează, de asemenea, fără efort vântul și intemperiile. Astfel, pe termen lung te poți bucura de urcatul scărilor.
| Domeniu de aplicare | Exterior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Material Stufen | Oțel |
| Tub de axă | Oțel galvanizat |
| Acorduri joase | Oțel inoxidabil |
| Balustrada | PVC |
| Farbe Konstruktion | Galvanizat |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm, 180 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte + platformă până la 305,5 cm, 13 trepte + platformă până la 329 cm, 14 trepte + platformă până la 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Adâncimea performanței | 19,6 cm, 21,3 cm, 22,3 cm, 23,3 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 29,6°, 25°, 21,9°, 19,4° |
| Lățimea peroanelor | 65 cm, 75 cm, 85 cm, 95 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm, 78,6 cm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
Documentație tehnică
Einbauanleitung_Spino Inteligent de zinc
Konfigurationen_Rondo-Spino_120 cm
Konfigurationen_Rondo-Spino_140 cm
Konfigurationen_Rondo-Spino_160 cm
Video de asamblare






