CULOAREA SPINO-ZINC
Caracteristici:
- Scara modernă exterioară ca element de atracție în fiecare grădină
- Protecție dublă a pieselor: galvanizate și vopsite cu pulbere
- Trei opțiuni de culoare: negru, antracit sau alb
- Corzi inferioare din oțel inoxidabil, balustradă din PVC robust
- Disponibile în patru diametre: 120, 140, 160 sau 180 cm
- Înălțime maximă a podelei: 352,5 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.800,00 € până la 2.800,00 €
Descriere:
Scara exterioară Spino Zink Color atrage cu adevărat atenția în orice grădină. Cu structura sa robustă din oțel galvanizat și vopsirea cu pulbere în diverse culori, combină cu măiestrie funcționalitatea și designul.
Design flexibil:
Părțile din oțel ale scării spiralate Spino Zink Color nu sunt doar galvanizate, ci și vopsite cu pulbere. Există trei culori diferite din care poți alege: negru, antracit și alb. Balustrada din plastic este păstrată în aceeași culoare, iar curelele inferioare sunt din oțel inoxidabil. În funcție de cât spațiu este disponibil afară, diametrele de 120, 140, 160 sau 180 cm sunt puse sub semnul întrebării.
Utilizare sustenabilă:
Galvanizarea și acoperirea suplimentară cu pulbere a pieselor din oțel protejează materialul de două ori. Aceasta înseamnă că scara exterioară Spino Zink Color este rezistentă la coroziune și diverse influențe de mediu. Treptele cu studenți și balustrada stabilă cu coardă inferioară permit întotdeauna urcarea scărilor fără alunecare și în siguranță.
| Domeniu de aplicare | Exterior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Material Stufen | Oțel |
| Tub de axă | Oțel galvanizat și vopsit cu pulbere în nuanțe gri, negru sau alb |
| Acorduri joase | Oțel inoxidabil |
| Balustrada | PVC Negru sau Alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm, 180 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte + platformă până la 305,5 cm, 13 trepte + platformă până la 329 cm, 14 trepte + platformă până la 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Adâncimea performanței | 19,6 cm, 21,3 cm, 22,3 cm, 23,3 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 29,6°, 25°, 21,9°, 19,4° |
| Lățimea peroanelor | 65 cm, 75 cm, 85 cm, 95 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm, 78,6 cm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
Documentație tehnică
Einbauanleitung_Spino Culoarea zincului
Konfigurationen_Rondo-Spino_120 cm
Konfigurationen_Rondo-Spino_140 cm
Konfigurationen_Rondo-Spino_160 cm
Video de asamblare






