ΧΡΏΜΑ ΨΕΥΔΑΡΓΎΡΟΥ SPINO
Χαρακτηριστικά:
- Μοντέρνα εξωτερική σκάλα που τραβάει τα βλέμματα σε κάθε κήπο
- Διπλή προστασία των εξαρτημάτων: Γαλβανισμένο και με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας
- Τρεις χρωματικές επιλογές: μαύρο, ανθρακί ή λευκό
- Κάτω χορδές από ανοξείδωτο χάλυβα, κουπαστή από στιβαρό PVC
- Διατίθεται σε τέσσερις διαμέτρους: 120, 140, 160 ή 180 cm
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 352,5 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 1.800,00 € through 2.800,00 €
Περιγραφή:
Η εξωτερική σκάλα Spino Zink Color είναι πραγματικά εντυπωσιακή σε κάθε κήπο. Με τη στιβαρή δομή από γαλβανισμένο χάλυβα και την ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε διάφορα χρώματα, συνδυάζει επιδέξια τη λειτουργικότητα και το σχεδιασμό.
Ευέλικτο σχέδιο:
Τα χαλύβδινα μέρη της σπειροειδούς σκάλας Spino Zink Color δεν είναι μόνο γαλβανισμένα, αλλά και επικαλυμμένα με πούδρα. Υπάρχουν τρία διαφορετικά χρώματα για να διαλέξετε: μαύρο, ανθρακί και λευκό. Η πλαστική κουπαστή διατηρείται στο ίδιο χρώμα και οι κάτω ιμάντες είναι κατασκευασμένοι από ανοξείδωτο ατσάλι. Ανάλογα με το πόσος χώρος είναι διαθέσιμος έξω, οι διάμετροι των 120, 140, 160 ή 180 cm τίθενται υπό αμφισβήτηση.
Βιώσιμη χρήση:
Ο γαλβανισμός και η πρόσθετη βαφή πούδρας των χαλύβδινων μερών προστατεύει το υλικό δύο φορές. Αυτό σημαίνει ότι η εξωτερική σκάλα Spino Zink Color είναι ανθεκτική στη διάβρωση και σε διάφορες περιβαλλοντικές επιδράσεις. Τα σκαλοπάτια με καρφιά και το σταθερό κιγκλίδωμα κάτω χορδής επιτρέπουν πάντα την ελεύθερη και ασφαλή ανάβαση σκαλοπατιών.
| Πεδίο εφαρμογής | Εξωτερικός χώρος |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Χάλυβας |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Γαλβανισμένος χάλυβας και βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Σωλήνας ατράκτου | Γαλβανισμένος χάλυβας και βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Χαμηλότερες συγχορδίες | Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Κουπαστή | PVC Μαύρο ή Λευκό |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm, 180 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 305,5 cm, 13 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 329 cm, 14 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Άνοιγμα οροφής | 130 x 130 εκ., 150 x 150 εκ., 170 x 170 εκ., 185 x 180 εκ. |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 190-235 χλστ. |
| Βάθος απόδοσης | 19,6 εκ., 21,3 εκ., 22,3 εκ., 23,3 εκ |
| Γωνία περιστροφής ανά στάδιο | 29,6°, 25°, 21,9°, 19,4° |
| Πλάτος πλατφόρμας | 65 εκ., 75 εκ., 85 εκ., 95 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm, 78,6 cm |
| Δύναμη βήματος | 3 χλστ |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,8 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |
Τεχνική τεκμηρίωση
Einbauanleitung_Spino Χρώμα ψευδαργύρου
Konfigurationen_Rondo-Spino_120 εκ
Konfigurationen_Rondo-Spino_140 εκ
Konfigurationen_Rondo-Spino_160 εκ
Βίντεο συναρμολόγησης






