RONDO ZINC SMART
Χαρακτηριστικά:
- Γαλβανισμένη εξωτερική σπειροειδής σκάλα
- Τα σκαλοπάτια εξασφαλίζουν ασφαλές κράτημα κατά το ανέβασμα σκαλοπατιών
- Κιγκλίδωμα με γαλβανισμένες μεταλλικές ράβδους και κουπαστή από PVC υψηλής ποιότητας
- Τέσσερις διάμετροι: 120, 140, 160 και 180 cm
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 352,5 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 1.350,00 € through 2.350,00 €
Περιγραφή:
Με τη γαλβανισμένη σπειροειδή σκάλα Rondo Zink Smart, μπορείτε εύκολα να φτάσετε σε βεράντες, μπαλκόνια ή υπερυψωμένες εξωτερικές πόρτες εισόδου. Αυτό το μοντέλο είναι επίσης εξαιρετικό ως σκάλα διαφυγής. Το Rondo Zink Smart δεν είναι μόνο πρακτικό, αλλά και οπτικά εντυπωσιακό. Για παράδειγμα, μπορεί επίσης να προσφέρει μια μοναδική και μοντέρνα βιομηχανική εμφάνιση σε εσωτερικούς χώρους.
Ευέλικτο σχέδιο:
Η εξωτερική σκάλα Rondo Zink Smart διατίθεται σε τρία διαφορετικά μεγέθη. Ανάλογα με τον διαθέσιμο χώρο, μπορείτε να επιλέξετε ανάμεσα σε διάμετρο 120, 140, 160 ή 180 cm. Το ύψος των στοιχείων του άξονα είναι ρυθμιζόμενο, γεγονός που σας επιτρέπει να προσαρμόσετε το συνολικό ύψος των σκαλοπατιών ακριβώς στην περίπτωσή σας. Χωρίς επεκτάσεις ύψους, μπορείτε να επιτύχετε μέγιστο ύψος δαπέδου 3055 mm με το Rondo Zink Smart.
Βιώσιμη χρήση:
Τα χαλύβδινα σκαλοπάτια, τα στοιχεία ατράκτου και το κιγκλίδωμα του Rondo Zink Smart είναι κατασκευασμένα από γαλβανισμένο εν θερμώ χάλυβα. Αυτό τα καθιστά ανθεκτικά στη διάβρωση, τη φθορά και διάφορες άλλες περιβαλλοντικές επιδράσεις. Η κουπαστή είναι κατασκευασμένη από πλαστικό υψηλής ποιότητας που δεν είναι μόνο ανθεκτικό στις καιρικές συνθήκες, αλλά και πολύ άνετο στο κράτημα.
| Πεδίο εφαρμογής | Εξωτερικός χώρος |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Χάλυβας |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Γαλβανισμένος εν θερμώ χάλυβας |
| Σωλήνας ατράκτου | Γαλβανισμένος εν θερμώ χάλυβας |
| Κουπαστή | Το PVC |
| Farbe Konstruktion | Γαλβανισμένος |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm, 180 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 305,5 cm, 13 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 329 cm, 14 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Άνοιγμα οροφής | Ελάχιστο 125 x 125 cm, Ελάχιστο 145 x 140 cm, Ελάχιστο 165 x 160 cm, Ελάχιστο 185 x 180 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 19,0 – 23,5 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 19,6 εκ., 21,3 εκ., 22,3 εκ., 23,3 εκ |
| Γωνία περιστροφής ανά στάδιο | 29,6°, 25,, 21,9°, 19,4° |
| Πλάτος πλατφόρμας | 65 εκ., 75 εκ., 85 εκ., 95 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm, 78,6 cm |
| Δύναμη βήματος | 3 χλστ |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,8 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |
Τεχνική τεκμηρίωση
Einbauanleitung_Rondo Zinc Smart
Konfigurationen_Rondo-Spino_120 εκ
Konfigurationen_Rondo-Spino_140 εκ
Konfigurationen_Rondo-Spino_160 εκ










