RONDO ZINC PLUS
Χαρακτηριστικά:
- Γαλβανισμένη Ατσάλινη Σπειροειδής Εξωτερική Σκάλα
- Τα σταμπωτά χαλύβδινα σκαλοπάτια με προεξοχές επιτρέπουν ασφαλές πάτημα χωρίς κίνδυνο ολίσθησης
- Στιβαρό κιγκλίδωμα ράβδου με κουπαστή από αλουμίνιο με βαφή πούδρας
- Διατίθεται σε τρεις διαμέτρους: 120, 140 και 160 cm
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 346,5 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 1.350,00 € through 2.150,00 €
Περιγραφή:
Η σπειροειδής σκάλα Rondo Zink Plus αποτελείται σχεδόν αποκλειστικά από γαλβανισμένα ή επικαλυμμένα με πούδρα μεταλλικά μέρη. Αυτό το καθιστά ιδανικό για χρήση σε εξωτερικούς χώρους. Με τα σκαλοπάτια με καρφιά, το κιγκλίδωμα και την κουπαστή αλουμινίου, δεν είναι μόνο πολύ ασφαλές να περπατάτε, αλλά τραβάει και τα βλέμματα στον κήπο σας.
Ευέλικτο σχέδιο:
Με τρεις διαφορετικές διαμέτρους – 120, 140 και 160 cm – ο Rondo Zink Plus είναι κατάλληλος για διάφορες χωρικές συνθήκες. Το ύψος των στοιχείων του άξονα μπορεί να ρυθμιστεί ευέλικτα, έτσι ώστε το ύψος του δαπέδου να μπορεί επίσης να μεταβάλλεται όπως επιθυμείτε. Με την εξωτερική σκάλα Rondo Zink Plus, μπορείτε να φτάσετε το μέγιστο των ορόφων με συνολικό ύψος έως και τρία μέτρα.
Βιώσιμη χρήση:
Χάρη στα υλικά υψηλής ποιότητας, η σπειροειδής σκάλα Rondo Zink Plus προστατεύεται τέλεια από διάφορες καιρικές συνθήκες και περιβαλλοντικές επιδράσεις. Τα σκαλοπάτια με καρφιά αποτρέπουν επίσης κάθε κίνδυνο ολίσθησης και επιτρέπουν την ασφαλή ανάβαση των σκαλοπατιών οποιαδήποτε εποχή του χρόνου.
| Πεδίο εφαρμογής | Εξωτερικός χώρος |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Χάλυβας |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Γαλβανισμένος εν θερμώ χάλυβας |
| Σωλήνας ατράκτου | Γαλβανισμένος εν θερμώ χάλυβας |
| Κουπαστή | Αλουμίνιο με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας |
| Farbe Konstruktion | Γαλβανισμένος |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 300,3 cm, 13 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 323,4 cm, 14 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 346,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 346,5 cm |
| Άνοιγμα οροφής | Ελάχιστο 125 x 125 cm, Ελάχιστο 145 x 140 cm, Ελάχιστο 165 x 160 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 20,7 – 23,1 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 19,6 εκ., 21,3 εκ., 22,3 εκ. |
| Γωνία περιστροφής ανά στάδιο | 29,6°, 25°, 21,9° |
| Πλάτος πλατφόρμας | 65 εκ., 75 εκ., 85 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Δύναμη βήματος | 1,5 χιλ. |
| Διάμετρος ατράκτου | 12,7 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |

































































