RONDO ZINC PLUS
Caracteristici:
- Scară exterioară în spirală din oțel galvanizat
- Treptele din oțel ștanțat cu noduri permit mersul în siguranță fără riscul de alunecare
- Balustradă robustă cu balustradă realizată din aluminiu vopsit cu pulbere
- Disponibil în trei diametre: 120, 140 și 160 cm
- Înălțime maximă a podelei: 346,5 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.350,00 € până la 2.150,00 €
Descriere:
Scara spiralată Rondo Zink Plus este formată aproape exclusiv din piese metalice galvanizate sau vopsite cu pulbere. Acest lucru îl face perfect pentru utilizare în aer liber. Cu treptele cu ținte, balustrada cu stâlp și balustrada din aluminiu, nu este doar foarte sigur să mergi pe el, ci atrage și atenția în grădina ta.
Design flexibil:
Cu trei diametre diferite – 120, 140 și 160 cm – Rondo Zink Plus este potrivit pentru diverse condiții spațiale. Înălțimea elementelor axului poate fi ajustată flexibil astfel încât și înălțimea podelei să poată fi variată după dorețe. Cu scara exterioară Rondo Zink Plus, poți ajunge la un număr maxim de etaje cu o înălțime totală de până la trei metri.
Utilizare sustenabilă:
Datorită materialelor de înaltă calitate, scara spiralată Rondo Zink Plus este perfect protejată de diverse condiții meteorologice și influențe de mediu. Treptele cu crampoane previn, de asemenea, orice risc de alunecare și permit urcarea în siguranță pe scări în orice perioadă a anului.
| Domeniu de aplicare | Exterior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Stânga și dreapta încolăcite |
| Material Stufen | Oțel |
| Tije de balustradă | Oțel galvanizat cu scufundare la cald |
| Tub de axă | Oțel galvanizat cu scufundare la cald |
| Balustrada | Aluminiu vopsit cu pulbere |
| Farbe Konstruktion | Galvanizat |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte + platformă până la 300,3 cm, 13 trepte + platformă până la 323,4 cm, 14 trepte + platformă până la 346,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 346,5 cm |
| Deschiderea tavanului | Min. 125 x 125 cm, Min. 145 x 140 cm, Min. 165 x 160 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 20,7 – 23,1 cm |
| Adâncimea performanței | 19,6 cm, 21,3 cm, 22,3 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 29,6°, 25°, 21,9° |
| Lățimea peroanelor | 65 cm, 75 cm, 85 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Forța treptelor | 1,5 mm |
| Diametrul axului | 12,7 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Diametrul tijei de balustradă | 2,2 cm |
| Înălțimea balustrada | 100 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |

































































