CULOAREA RONDO ZINC
Caracteristici:
- Scară spiralată vopsită cu pulbere pentru exterior
- Părțile din oțel galvanizate și vopsite cu pulbere în negru, antracit sau alb
- Balustradă realizată din plastic robust
- Treptele cu ondulații oferă o aderență bună la urcarea scărilor
- Patru diametre: 120, 140, 160 și 180 cm
- Înălțime maximă a podelei: 352,5 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.800,00 € până la 2.800,00 €
Descriere:
În zilele noastre, o scară exterioară trebuie să fie nu doar funcțională, ci și un punct vizual de aprindență. Din acest motiv, Minka a dezvoltat scara spiralată Rondo Zink Color. Părțile din oțel ale scării sunt mai întâi galvanizate, apoi vopsite cu vopsea cu pulbere.
Design flexibil:
Când vine vorba de vopsea cu pulbere, Rondo Zink Color este disponibil în trei culori: negru izbitor, antracit modern și alb simplu. Balustradea din PVC de înaltă calitate este păstrată în aceeași culoare pentru a se potrivi. În funcție de cât spațiu este disponibil, poți alege și între diametre de 120, 140, 160 și 180 cm.
Utilizare sustenabilă:
Datorită galvanizării părților din oțel de dedesubt, scara spiralată Rondo Zink Color este rezistentă la coroziune și rezistență la intemperii. Treptele sunt realizate din oțel grosime de 3 mm, cu ondulații, și permit o ascensiune și coborâre plăcută, fără riscul de alunecare.
| Domeniu de aplicare | Exterior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Stânga și dreapta încolăcite |
| Material Stufen | Oțel |
| Tije de balustradă | Oțel galvanizat și vopsit cu pulbere în nuanțe gri, negru sau alb |
| Tub de axă | Oțel galvanizat și vopsit cu pulbere în nuanțe gri, negru sau alb |
| Balustrada | PVC negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm, 180 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte + platformă până la 305,5 cm, 13 trepte + platformă până la 329 cm, 14 trepte + platformă până la 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Deschiderea tavanului | Min. 125 x 125 cm, Min. 145 x 140 cm, Min. 165 x 160 cm, Min. 185 x 180 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 19,0 – 23,5 cm |
| Adâncimea performanței | 19,6 cm, 21,3 cm, 22,3 cm, 23,3 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 29,6°, 25,, 21,9°, 19,4° |
| Lățimea peroanelor | 65 cm, 75 cm, 85 cm, 95 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm, 78,6 cm |
| Forța treptelor | 3 mm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Diametrul tijei de balustradă | 2,2 cm |
| Înălțimea balustrada | 100 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
Documentație tehnică
Einbauanleitung_Rondo Culoarea zincului
Konfigurationen_Rondo-Spino_120 cm
Konfigurationen_Rondo-Spino_140 cm
Konfigurationen_Rondo-Spino_160 cm






