BERLIN
Ominaisuudet:
- Yksinkertainen ja suoraselvä suunnittelu
- Erityisen turvallista käyttää tukevien palkkien ja kaidetankojen ansiosta
- Askelmat lakatusta pyökkipuusta
- Metalliosat, jotka on jauhemaalattu mustaksi, harmaaksi tai valkoiseksi
- Halkaisija 120 tai 140 cm saatavilla
- Suurin lattiakorkeus: 329 cm
Brändi: Minka (AT)
Toimitusaika: 2–3 viikkoa
Hintaluokka: 1.050,00 € - 1.650,00 €
Kuvaus:
Berliinin kierreportaat Minkasta vakuuttavat yksinkertaisella mutta samalla elegantilla muotoilullaan. Suorat puiset portaat ja suorat kaidetankot muodostavat harmonisen kokonaisilmeen, joka visuaalisesti korostaa mitä tahansa huonetta. Mutta Berliinin kierreportaat eivät ole pelkästään visuaalisesti vaikuttavia – vakaan perusrungon ja kaiteen ansiosta turvallinen käyttö on aina taattu.
Joustava suunnittelu:
Berliinin portaat on lakattua pyökkipuuta, metalliosat jauhemaalattua terästä ja kaide korkealaatuista PVC:tä. Karan ja kaiteen voi toimittaa mustana, harmaana tai valkoisena mieltymyksesi mukaan. Koon osalta voit myös valita halkaisijan 120 cm ja 140 cm välillä. Näin löydät varmasti oikean yhdistelmän omaan asumistilanteeseesi.
Kestävä käyttö:
Kuten kaikki Minka-portaat, myös Berliinin kierreportaat valmistetaan Itävallassa. Minka toimittaa komponentit Euroopan maista, mikä takaa tuotteiden korkeamman laadun ja kestävyyden. Portaiden maalaamisen ja metalliosien jauhemaalauksen ansiosta Berliini on myös erittäin kestävä kulumisen merkkejä. Joten voit varmasti nauttia tästä portaikosta pitkään.
| Soveltamisalaisuus | Sisätilat |
|---|---|
| Kiinnitys | Katto |
| Teloitus | Vasen ja oikea kierretty |
| Material Stufen | Pyökki |
| Kaidetankot | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Karan putki | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Kaide | PVC-väri harmaa, musta tai valkoinen |
| Farbe Konstruktion | Harmaa, Musta, Valkoinen |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 11 askelta + alusta jopa 282 cm, 12 askelmaa + alusta jopa 305,5 cm, 13 askelmaa + alusta jopa 329 cm |
| Kattoaukko | Min. 125 x 125 cm, Min. 145 x 140 cm |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 19,0 – 23,5 cm |
| Suorituskyvyn syvyys | 18,0 cm, 17,2 cm |
| Pyörimiskulma per vaihe | 26°, 22° |
| Laiturin leveys | 65 cm, 75 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 50 cm, 60 cm |
| Askeleen voimakkuus | 3,5 cm |
| Karan halkaisija | 10,8 cm |
| Käsijohteen halkaisija | 4 cm |
| Kaidevarren halkaisija | 2,2 cm |
| Kaiteen korkeus | 100 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 800 kg / portaat 200 kg / askel |
Tekninen dokumentaatio
Einbauanleitung_BerlinKonfigurationen_Paris-Berlin_120 cm


























