SPIRAL WOOD
Caracteristici:
- Scară spiralată stabilă cu trepte și balustradă din lemn masiv lăcuit
- Patru variante de lemn pentru trepte:, nuc, stejar și alb
- Balustrada și axul tijei sunt realizate din oțel vopsit cu pulbere
- Piese metalice disponibile în trei culori diferite: negru, gri și alb
- Trei diametre posibile: 120, 140 sau 160 cm
- Înălțime maximă a podelei: 352,5 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.335,00 € până la 2.635,00 €
Descriere:
Un cadru din oțel combinat cu trepte de 35 mm grosime și o balustradă din lemn masiv adevărat – scara spiralată Spiral Wood este de neegalat ca stabilitate. Balustrada pentru stâlp oferă siguranță suplimentară la urcatul scărilor. Acest lucru face ca Spiral Wood să fie alegerea ideală pentru familii.
Design flexibil:
Cu scara spiralată Spiral Wood, opțiunile de personalizare sunt deosebit de extinse. Lemnul treptelor și al balustradei poate fi ales în patru nuanțe diferite:, pătat pe nuc, stejar și alb colorat. În funcție de tipul lemnului, părțile metalice pot fi vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb.
Dar Spiral Wood oferă și o alegere de dimensiuni – în funcție de spațiul disponibil, poți alege un diametru de 120, 140 sau 160 cm. Sunt posibile în total 36 de configurații diferite.
Utilizare sustenabilă:
Lemnul treptelor și al balustradei este acoperit cu un lac de înaltă calitate. În cazul pieselor metalice, vopsirea cu pulbere asigură o durată de viață lungă a materialelor. Ca urmare, scara spiralată din lemn în spirală poate rezista la zgârieturi și alte uzuri pentru mult timp.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Stânga și dreapta încolăcite |
| Material Stufen | – Alb, – Nuc, Fag, Stejar |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Tub de axă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | , stejar, pătat pe nuc sau alb pătat |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte + platformă până la 305,5 cm, 13 trepte + platformă până la 329 cm, 14 trepte + platformă până la 352,5 cm |
| Înălțimea maximă a podelei | Până la 352,5 cm |
| Deschiderea tavanului | Min. 125 x 125 cm, Min. 145 x 140 cm, Min. 165 x 160 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 19,0 – 23,5 cm |
| Adâncimea performanței | 21,0 cm, 23,6 cm, 24,4 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 30,2°, 26,2°, 22,2° |
| Lățimea peroanelor | 65 cm, 75 cm, 85 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Forța treptelor | 3,5 cm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Diametrul tijei de balustradă | 2,2 cm |
| Înălțimea balustrada | 100 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
Documentație tehnică
Konfiguration_Venezia-Spiral_120 cm
Konfiguration_Venezia-Spiral_140 cm




































