SPIRAL EFFECT
Caracteristici:
- Scară spiralată atemporală și robustă
- Patru opțiuni de culoare pentru treptele din lemn:, nuc, stejar și alb
- Elemente metalice vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb
- Balustradă rezistentă cu balustradă din aluminiu
- Disponibile în diametre de 120, 140 și 160 cm
- Înălțime maximă a podelei: 352,5 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.335,00 € până la 2.635,00 €
Descriere:
Efectul Spirală combină cu măiestrie lemnul și metalul pentru a crea o scară spiralată bine conturată care atrage atenția tuturor. Datorită gamei largi de opțiuni de personalizare, poți adapta Spiral Effect la designul tău interior în cel mai bun mod posibil. Totuși, nu doar că se remarcă printr-o selecție largă de culori, ci și printr-o balustradă deosebit de stabilă cu o balustradă din aluminiu.
Design flexibil:
Pentru treptele din lemn ale Spiral Effect, poți alege între, colorat pe nuc, stejar și lăcuit alb. Elementele din oțel și balustrada din aluminiu pot fi vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb. Dar nu doar că culorile pot fi adaptate individual după dorințele tale, dar ai și o anumită marjă de manevră în ceea ce privește dimensiunea. Scara spiralată cu efect de spirală este disponibilă în trei diametre: 120, 140 și 160 cm.
Utilizare sustenabilă:
Treptele Spiral Effect sunt acoperite cu un finisaj de vopsea de înaltă calitate. Acest lucru oferă o ușoară strălucire și, mai presus de toate, protecție împotriva uzurii și zgârieurilor. Piesele metalice sunt finisate la suprafață de Minka, în departamentul intern de vopsire cu pulbere. Datorită materialelor de înaltă calitate, Spiral Effect este o scară spiralată extrem de durabilă.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Stânga și dreapta încolăcite |
| Material Stufen | – Alb, – Nuc, Fag, Stejar |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Tub de axă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | Aluminiu vopsit cu pulbere în nuanțe gri, negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte + platformă până la 305,5 cm, 13 trepte + platformă până la 329 cm, 14 trepte + platformă până la 352,5 cm |
| Înălțimea maximă a podelei | Până la 352,5 cm |
| Deschiderea tavanului | Min. 125 x 125 cm, Min. 145 x 140 cm, Min. 165 x 160 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 19,0 – 23,5 cm |
| Adâncimea performanței | 21,0 cm, 23,6 cm, 24,4 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 30,2°, 26,2°, 22,2° |
| Lățimea peroanelor | 65 cm, 75 cm, 85 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Forța treptelor | 3,5 cm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Diametrul tijei de balustradă | 2,2 cm |
| Înălțimea balustrada | 100 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
Documentație tehnică
Konfiguration_Venezia-Spiral_120 cm
Konfiguration_Venezia-Spiral_140 cm

















































