SPIRAL EFFECT
Ominaisuudet:
- Ajaton ja tukeva kierreportaikko
- Puisille portaille on neljä värivaihtoehtoa: pyökki, saksanpähkinä, tammi ja valkoinen
- Metallielementit, jotka on jauhemaalattu mustaksi, harmaaksi tai valkoiseksi
- Tukeva tankokaide alumiinisella käsikaiteella
- Saatavilla halkaisijaltaan 120, 140 ja 160 cm
- Suurin lattiakorkeus: 352,5 cm
Brändi: Minka (AT)
Toimitusaika: 2–3 viikkoa
Hintaluokka: 1.335,00 € - 2.635,00 €
Kuvaus:
Spiraaliefekti yhdistää taitavasti puun ja metallin luodakseen muodokkaan kierreportaat, joka kiinnittää kaikkien huomion. Laajan räätälöintimahdollisuuksien ansiosta voit mukauttaa Spiral Effectin sisustustyyliisi parhaalla mahdollisella tavalla. Se ei kuitenkaan ainoastaan menesty laajalla värivalikoimalla, vaan myös erityisen vakaalla kaiteella, jossa on alumiinikaite.
Joustava suunnittelu:
Spiraaliefektin puisille portaille voit valita pyökin, värjätyn pyökin pähkinäpuulla, tammella ja valkoisella lakatulla pyökillä. Teräsosat ja alumiinikäsi voidaan jauhemaalata mustaksi, harmaaksi tai valkoiseksi. Mutta värit eivät voi vain mukauttaa yksilöllisesti toiveisiisi, vaan sinulla on myös tietty määrä liikkumavaraa koon suhteen. Kierreportaat ovat saatavilla kolmessa halkaisijassa: 120, 140 ja 160 cm.
Kestävä käyttö:
Spiral Effectin portaat on päällystetty korkealaatuisella maalipinnalla. Tämä antaa lievän kiillon ja ennen kaikkea suojaa kulumiselta ja naarmuilta. Metalliosat viimeistelee pintakäsittely Minkan omalla jauhemaalausosastolla. Laadukkaiden materiaalien ansiosta Spiral Effect on erittäin kestävä kierreportaikko.
| Soveltamisalaisuus | Sisätilat |
|---|---|
| Kiinnitys | Katto |
| Teloitus | Vasen ja oikea kierretty |
| Material Stufen | Pyökki, Pyökki – Saksanpähkinä, Pyökki – Valkoinen, Tammi |
| Kaidetankot | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Karan putki | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Kaide | Jauhemaalattu alumiini harmaa, musta tai valkoinen |
| Farbe Konstruktion | Harmaa, Musta, Valkoinen |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 askelmaa + alusta jopa 305,5 cm, 13 askelmaa + alusta jopa 329 cm, 14 askelmaa + alusta jopa 352,5 cm |
| Maksimilattiakorkeus | Jopa 352,5 cm |
| Kattoaukko | Min. 125 x 125 cm, Min. 145 x 140 cm, Min. 165 x 160 cm |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 19,0 – 23,5 cm |
| Suorituskyvyn syvyys | 21,0 cm, 23,6 cm, 24,4 cm |
| Pyörimiskulma per vaihe | 30,2°, 26,2°, 22,2° |
| Laiturin leveys | 65 cm, 75 cm, 85 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Askeleen voimakkuus | 3,5 cm |
| Karan halkaisija | 10,8 cm |
| Käsijohteen halkaisija | 4 cm |
| Kaidevarren halkaisija | 2,2 cm |
| Kaiteen korkeus | 100 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 800 kg / portaat 200 kg / askel |
Tekninen dokumentaatio
Einbauanleitung_Spiral vaikutus
Konfiguration_Venezia-Spiral_120 cm
Konfiguration_Venezia-Spiral_140 cm

















































